"Road Safety" ("Безпека дорожнього руху Великої Британії")

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Road Safety" ("Безпека дорожнього руху Великої Британії")

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова, українська та рідна мова, безпека життєдіяльності, основи правознавства

Навчальна тема (як записано в програмі)

Великобританія

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

Ідея реалізації даного проекту виникла під час вивчення теми «Безпека дорожнього руху Великої Британії» у 7 класі, коли частина учнів виявила бажання ознайомитись із особливостями дорожнього руху Великої Британії та України. Проект був здійснений шляхом збору необхідної інформації, відвідання деяких державних установ у сфері автомобільного транспорту.

На підготовчому етапі був створений навчальний план, поставлені завдання, знайдені кошти. Клас поділили на 2 групи, перед кожною з яких стояло конкретне завдання. Група №1 збирала інформацію про особливості дорожнього руху Великої Британії, а група №2 – про особливості дорожнього руху України. Для пошуку інформації використовувались різні джерела: Інтернет, навчальні посібники, газети, журнали, правила дорожнього руху.

Робота учнів та учителя у даному проекті – цікава співпраця. Кожен урок перетворився в спільну захоплюючу діяльність, під час якої панував позитивний емоційний тонус та інтелектуальний настрій. Відгуки учнів, колег і батьків були позитивними.

В результаті проекту учні розширили свій світогляд, поглибили свої знання про особливості дорожнього руху Великої Британії та України, активізували лексичний і граматичний матеріал з даної теми, навчилися розв’язувати ситуативні мовленнєві завдання. Вважаю, що проектна робота в школі підвищує рівень знань учнів з даних навчальних предметів, формує інтерес, розвиває активність та самостійність, творче мислення. А це і є головний результат проекту.

Веселий випадок, який стався під час реалізації проекту, заключався у тому, що учні інсценували лівосторонній та правосторонній дорожний рух. Засвоїли окремі розбіжності особливостей дорожнього руху.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Мета: збагатити лексичний запас учнів за рахунок нових лексичних одиниць, тренувати у вживанні лексики з даної теми; - розвивати інтерес до предмету; - розвивати навички спілкування англійською мовою, аудитивну пам’ять, імітування вимови; - виховувати повагу до культури і звичаїв народу Великої Британії та України.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Кожна група учнів оцінювалась за 12-ти бальною системою з урахуванням психологічного аспекта, самооцінки учнів, дотримуючись державних критеріїв оцінювання.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні досліджували різницю між дорожнім рухом Великої Британії та України, виокремлювали їх особливості.

1 етап. Робота починалась з дослідження подібних робіт учнів, їх здібностей.

2 етап. Методично-пошукова робота вчителів англійської та української мов та зарубіжної літератури щодо висвітлення тематики в курсі шкільної програми.

3 етап. Висновки методичного характеру. Їх вивчення та дослідження має займати належний рівень та поглиблене вивчення для розуміння та співставлення соціокультурної ментальності кожного народу.

4 етап. Початок учнівської роботи.

Учням було запропоновано працювати у декілька етапів:

1. пошук матеріалів ;

2. вивчення матеріалів;

3.їх узагальнення;

4.систематизація;

5.висновки;

6.власні розробки;

( реалізація проекту );

7.поширення досвіду. https://docs.google.com/file/d/0B-BJPapjWzOpdWk4Z2pjMjFSbTQ/edit

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Романюк Ірина Юріївна

Фах, навчальний предмет

Учитель англійської мови

Навчальний заклад

Торезький навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 1 - ліцей "Спектр"

Місто\село, район, область

місто Торез Донецької області

Контактні дані

romanuk2111@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15-21 серпня 2012 року

Місце провведення тренінгу

Торезька гімназія суспільно-гуманітарних наук

Тренери

Баличев Руслан Сергійович