"Дослідники" розміщують матеріали у wiki-статті з елементами презентації

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:45, 23 січня 2015, створена Олена Килипенко (обговореннявнесок) (Мета дослідження)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"От де,люде,наше слава,слава України...(за історичними творами Т.Шевченка "Гайдамаки" та "Тарасова ніч")"

Автори проекту

Учні 9 класу

Тема дослідження

Як історична творчість Т. Шевченка відображає тодішнє життя і впливає на наше сьогодення.

Проблема дослідження

На основі опрацьованого матеріалу дослідити відгомін Тарасового слова у непростих подіях сьогодення,вічну актуальність його пророчих слів.

Гіпотеза дослідження

Припускаємо,що існують причини,які спонукали Т. Шевченка написати поему "Тарасова ніч".

Мета дослідження

З"ясувати,чи існують причини,які спонукали Шевченка написати поему "Тарасова ніч". Показати зв"язок: минуле-сучасне.

Результати дослідження

Учні знайомляться з історичною творчістю Т.Шевченка,читають його твори "Гайдамаки" та "Тарасова ніч".Шукають матеріали про історичні події того часу,історичні постаті,діяльність яких вплинула на перебіг подій.Обговорюють і опрацьовують матеріал і доходять висновків.

Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху. Події Коліївщини та справедлива боротьба гайдамаків відіграли значну роль у формуванні національної свідомості українського народу. 

Приводом до повстання було знущання поляків над населенням Правобережної України. Розпочавшись у районі Чигирина, воно швидко поширилося на всю Київщину й частково на Поділля, докотилося до Умані. Гайдамацьке військо поділялося на 16 сотень на чолі з сотниками. Військова і цивільна влада зосереджувалась у канцелярії при повстанському війську. Рада повстанців обрала М.Залізняка гетьманом і князем смілянським, а І. Ґонту - полковником і князем уманським. У червні-липні 1768 на Правобережжі діяло близько ЗО загонів на чолі з гайдамацькими ватажками М. Швачкою, А. Журбою, С. Неживим, П. Тараном, С. Лепехою, І. Бондаренком, Я.Релятеєм, Н.Москалем та ін.

       Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху. Події Коліївщини та справедлива боротьба гайдамаків відіграли значну роль у формуванні національної свідомості українського народу.Також учні дослідили причини,що спонукали Шевченка написати поему " Тарасова ніч" та прототип голового героя Тараса Трясила,його роль у козацькому русі,визвольній боротьбі.Результати цього дослідххження представили у слайд-презентації.

Висновки

Таким чином,учні дійшли висновку,що історична творчість Т.Шевченка має вагомий вплив на наше покоління та відгомін у сучасному житті. "Славні прадіди великі"не пробачили не менш славним правнукам зневагу до їхнього сповненого турбот життя.Ми живемо в час,коли народи світу усвідомлюють свою національну самобутність,гідність і прагнуть свободи й незалежності,відроджуючи занедбані духовні джерела. Будьмо гідними нащадками козацького роду. І завжди пам"ятаймо слова М.Рильського"Хто не знає свого минулого,той не вартий свого майбутього."

Корисні ресурси