Портфоліо для учнів 7 класу з біології за темою: "Рослинний світ"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:13, 9 січня 2014, створена Svichkarenko (обговореннявнесок) (План вивчення теми)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Будова та життєдіяльність рослин

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, інформатика

Вік учнів, клас

13 років

Стислий опис проекту

Проект призначено для учнів 7 класу. В ході виконання поставлених завдань учні вчаться працювати з різними джерелами інформації, свої роботи презентують у вигляді мультимедійної презентації, Вікі-статті та блогу. Клас об’єднується в три групи: дослідники, науковці та експерти. Кожна група доводить значення рослин для життя на Землі.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

Вхідне оцінювання передбачає актуалізацію опорних знань учнів, і оцінку на цьому етапі отримує вся група від вчителя. Моніторингове оцінювання має за мету насамперед проконтролювати, чи вірно уявляють учні мету та хід виконання проекту. На цьому етапі учні оцінюють роботу один одного. Вихідне оцінювання повинно перш за все виявити рівень подачі та оформлення результатів дослідження, тобто оцінюється насамперед презентація. Для оцінювання використовується оціночний лист з чітко прописаними критеріями та балами. На початку проекту: Учні заповнюють таблицю З-Х-Д (Знаємо, Хочемо дізнатися, Дізналися) у формі спільного доступу на Google: Вхідне оцінювання Впродовж роботи над проектом проводиться мозкова атака за принципом каруселі. Групи, що беруть участь в мозковій атаці, заповнюють документ спільного доступу. Моніторингове оцінювання Наприкінці роботи над проектом учні заповнюють оціночний лист роботи над презентацією результатів дослідження у проекті (документ Word). Вихідне оцінювання Перед початком проекту вчитель готує такі дидактичні матеріали: Вхідне оцінювання (таблиця "Знаємо - Хочемо знати - Дізнаємося") Форма для мозкової атаки та моніторингового оцінювання Шаблон он-лайн презентації для оформлення результатів дослідження. У ході проекту учні досліджують, які є: екологічні проблеми материків і океанів; основні види забруднення навколишнього середовища; міжнародні організації з охорони природи. . На початку проекту з’ясовуємо навчальні потреби учнів шляхом заповнення форми спільного доступу «ЗХД – Знаємо Хочемо знати - Дізналися». Учні знайомляться з вступною презентацією вчителя. Для пошуку відповіді на ключове питання проводиться мозкова атака серед трьох груп учнів методом каруселі (тобто кожна група визначає у сусідів найкращі ідеї). Таким чином проводиться формуюче оцінювання. За результатами мозкової атаки кожна група перевіряє дві свої найкращі гіпотези, підтверджуючи або спростовуючи їх, використовуючи при цьому ресурси Інтернету. Результати дослідження група викладає у он-лайн презентації, шаблон якої викладений заздалегідь вчителем. Два-три обдарованих учні в цей час готують публікацію (бюлетень або буклет), в якому викладають поняття про екологічні проблеми та їх вплив на людину та природу. Під час захисту проекту кожна група представляє та захищає свою частину роботи в спільній презентації. В той час дві інші групи та вчитель в цей час заповнюють форму оцінювання презентації, розроблену вчителем в формі спільного доступу на Google. Результатом роботи групи буде середнє арифметичне оцінок учнів та вчителя. Підсумок роботи над проектом викладається у блозі учнів: «Рослини – легені Землі»

Оцінювання навчальних потреб учнів Оцінювання навчальних потреб учнів Форма оцінювання учнівської роботи Форма оцінювання самоспрямування у навчанні

Діяльність учнів та вчителя

Учні знайомляться з інформаційним буклетом, вчительською презентацією, обговорюють можливі шляхи реалізації проектів. Поділ на групи: дослідники, науковці та експерти ;збір інформації щодо теми проекту; Виконують досліди, які доводять, що рослини дихають, що рослини випаровують воду, що рослини фото синтезують. Збирають інформацію про будову органів рослин за допомогою різних джерел. Встановлюють взаємозв’язок будови органів рослин та функцій, які вони виконують. З’ясовують значення рослин для життя на Землі. Учні оформляють результати роботи у вигляді вікі статті, блогу та презентації. Учні презентують отримані результати вчителю та однокласникам, роблять висновки з проекту.

Метод проектів

Тести

Інструкція

Презентація ідей проекту

Таблиця для поточного оцінювання

Учнівський приклад

Форма для оцінювання веб-сайтів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Свічкаренко Альона

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Губиниська ЗОШ І-ІІІ ступеня №1 Новомосковської районної ради

Місто\село, район, область

смт Губиниха, Новомосковський район, Дніпропетровска область

Контактні дані

ylenka.s.v89 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 16.12.2013-28.12.2013

Місце проведення тренінгу

Голубівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новомосковської районної ради

Тренери

Правдива Світлана Анатоліївна