Портфоліо Мерзликіна Олександра з теми: "Можно ли ходить по воде?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:43, 17 листопада 2012, створена Aleks (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Можно ли ходить по воде?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: фізика

Другорядні предмети: природознавство, хімія

Вік учнів, клас

Вік учнів: 13-14 років

Клас: 7

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект рассчитан для учеников 7 класса. Его тема - жидкости. Проект призван помочь ученикам понять строение жидкостей и познакомить с некоторыми её механическими характеристиками (вязкость, текучесть). Также вводится понятие ньютоновской и неньютоновской жидкостей. По итогам работы над проектом ученики должны подготовить презентации, в которых привести примеры ньютоновских и неньютоновских жидкостей, предложить варианты их использования в технике и повседневной жизни.

Public1.jpg

Public2.jpg

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні разом з вчителем використовують запитання і мозковий штурм для визначення того, що вже знають учні про агрегатні стани речовин, співставляють ці знання пов’язують їх з персональним досвідом. Під час роботи над проектом учні використовують контрольний список проекту для розуміння учнями того, де вони знаходяться в ході проекту і куди вони рухаються, а також для оцінювання власного прогресу в роботі з різними компонентами проекту. Учні кілька разів звертаються до контрольного списку, щоб відстежувати своє просування і перевіряти дати виконання завдань.

По завершенню роботи над проектом учні використовують форму оцінювання з балами для самооцінювання та аргументованих відгуків на презентації однолітків. Використання форми оцінювання з балами в ході завершальної презентації допомагає оцінити навички усного виступу, якість змісту, дизайну і проведеного дослідження. Крім того проводиться словесне оцінювання та аналіз роботи кожного учня під час роботи над проектом та на кожному його етапі.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи над проектом вчитель проводить актуалізацію опорних знань у вигляді мозкового штурму щодо основних питань: що таке агрегатні стани речовин, які агрегатні стани речовин бувають, чим вони відрізняються. Вони повинні навести приклади переходів речовин з кожного агрегатного стану в інші; показати, чим одні рідини відрізняються від інших. За результатами мозкового штурму діти повинні виділити основні критерії, за якими рідини відрізняються від інших агрегатних станів; основні властивості рідин. Потім проводиться робота в групах : Проаналізуйте свої знання та наведіть приклади використання речовин в різних агрегатних станах в промисловості, використання їх особливостей. Згадайте де проявляються в побуті, промисловості властивості рідин (зокрема в’язкість). Учням пропонується звернути увагу на відмінності між агрегатними станами молекулярно-атомарному рівні Учням видаються орієнтовні презентації з завданнями та пропонується розділити певні суміші. За результатами виконання завдань учні заповнюють презентацію запропоновану вчителем, та готують захист даної презентації. Кожна група проводить експериментальну частину та проводить захист свого досліду, презентації. Проводиться обговорення презентацій та захисту учасниками інших груп. Дається оцінка роботи групи як усна так і в балах. Підводяться підсумки роботи кожної групи, узагальнюються знання отримані на уроці. Особливу увагу необхідно приділити оцінці роботи кожного учня в групі, його прагнення працювати в групі та вклад в результати роботи групи.

Тестові завдання для перевірки рівня знань

Документ фасилітації для учнів

Презентація учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери