Чи можу я без нього?
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
«Чи можу я без нього?»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет - хімія Тема «Прості речовини. Метали та Неметали, Оксиген. Кисень. Ферум. Залізо» (8 год) Під час роботи на проектом задіяні навчальні предмети: - математика – тема «Розв’язування задач. Відсотки»; - біологія – тема «Будова рослин»; - географія – тема «Атмосфера»; - природознавство – тема «Умови життя на планеті Земля».
Навчальна тема (як записано в програмі)
Тема «Прості речовини. Метали та Неметали, Оксиген. Кисень. Ферум. Залізо» (8 год)
Вік учнів, клас
7 клас, вік учнів – 12-13 років.
Стислий опис
Проект «Чи можу я без нього?» для учнів 7 А класу Шахтарської багатопрофільної гімназії. «Хімія. Программа для загально-освітніх навчальних закладів». Київ: Ірпінь, 2005
Учні повторюють класифікацію хімічних елементів та простих речовин, закріплюють знання про елементи та прості речовини на прикладі Оксигену та Кисню, знайомляться з історією відкриття Кисню; розширюють уявлення про кругообіг речовин та елементів на прикладі Оксигену та Кисню, про його біологічне значення, способи одержання, навчаються характеризувати хімічні властивості Кисню, проводять досліди, знайомляться з реакцією сполучення і розкладу, формують уявлення про каталізатори, вдосконалюють вміння складати рівняння реакції. Свої висновки, за допомогою вчителя, учні представляють у вигляді Міні-підручника. Інформацію про Оксиген та Кисень вони шукають в бібліотеці та в мережі Інтернет.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми План впровадження
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Навчальні цілі: • Створити Міні-підручник, який буде містити інформацію про історію відкриття Кисню,склад повітря, поширеність Оксигену в природі, кругообіг Оксигену, хімічні властивості, способи одержання кисню; • Навчити складати план своєї діяльності для досягнення якісного кінцевого результату; • Навчити роботі у команді для досягнення спільної мети; • Соціалізуюча: створити умови для реалізації пізнавальної й соціальної активності дітей. Очікувані результати: Розвиток у школярів середнього віку ключових компетентностей: • соціальної – здатності активно слухати інших, ефективно спілкуватись і співпрацювати в малій групі; • уміння вчитися – здатності самостійно шукати інформацію з різних джерел, проводити нескладні самостійні дослідження щодо ролі кисню в житті людини та хімічних властивостей кисню, вміння їх пояснювати.