Проект "Мова чи смітник?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Мова чи смітник?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: українська мова


Дотичні: християнська етика, інформатика

Навчальні цілі

Учень має

з’ясувати відповіді на запитання:

навіщо дано нам дар мови,

як слово пов’язане з любов’ю;

перевірити дієвість отриманих знань у життєвих ситуаціях етичного практикуму;

плекати бережливе ставлення до мови,

набувати вміння використовувати її можливості, правдомовність,

створити ілюстровану газету - публікацію для про дослідження своєї теми.

зробити мультимедійну презентацію щоб показати хід та результати проведення досліджень та опитувань вільно висловити думки на запропоновану їм тему


Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту

Цей проект з української мови та християнської етики під назвою «Мова чи смітник?» серед семикласників. Проект передбачає вивчення теми «Мова скарбниця українського народу» за допомогою методу проектів. Учні будуть дослідувати вживання української мови серед однокласників, своїх батьків та вчителів школи, проводячи серед них анкетування. Свої спостереження і висновки мають учні демонструють у формі результуючої мультимедійної презентації або статті підготовлених для нашої школи

Повний План вивчення теми

Підготовка до проекту

1. «Розділення ролей» - поділ учнів на 4 групи та визначення лідера у кожній з груп.

2. Випробуй себе виконавши запропонований тес вчителя.

3. Ознайомитися з матеріалом навчальної теми – спільно всі групи.

Упродовж виконання учнями проектів

• Проведи анкетування серед однокласників, батьків та вчителів своєї школи.

• Сформуй свої результати опитування у таблицях. (Електронні таблиці чи форми, для того щоб відслідковувати завершення окремих етапів/завдань кожно команди)

Після виконання учнями проектів

Підготуйте презентації з вашими роботами та закінченими проектними завданнями для кінцевого перегляду та представлення аудиторії слухачів.


Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання з темою Оцінювання ґрунтується на відповідях і запитаннях, які попередньо подані вчителем у навчальному тесті з метою виявлення розуміння перед ними поставленого завдання для дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі мультимедійного продукту (презентація) та статті до шкільної газети для представлення результатів учнівського проекту. Учні використовують форму оцінювання «Мова чи смітник?» для самостійного оцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевої презентації використовується ця ж форма оцінювання. Під час етичного практикуму учні намагатимуться наново відкрити для себе засоби милозвучності української мови для переосмислення слів, яких вживаємо на щодень, замислюючись над тим «я користуюсь мовою чи смітником»

1. Перша зустріч з семикласниками розпочинається короткими відомостями історичного минулого українського народу й «підводиться» до розуміння учнями важливості мови у житті людини та потреби шанобливого ставлення до рідної мови. 2. Цей проект –включає в себе дослідницьку роботу (етичний практикум) серед своїх однокласників та учнів паралельних класів, батьків та вчителів, та виконання поставлених перед ними відповідних завдань (відповідно до кожної групи).:  журналісти розробити листок опитувальник, на зразок запропонований вчителем для самоперевірки, та розповсюдити серед кола опитуваних людей в обраний ними спосіб;  статисти – опрацьовують інформацію – формуючи таблицю результатів у табличному редакторі та демонструють її в своїй мультимедійній презентації;  дослідники – наочно аналізують подану для них інформацію, будують графіки та роблять висновки – гіпотези. Коли ця група має готові гіпотези відбувається так звана зустріч за «круглим столом», тобто решта учнів семикласників з ними ознайомлюється і ділиться зі своїми спостереженнями та думками під час уроку).  режисери – маючи вже всю інформація та будучи присутніми на зустрічі за «круглим столом», роблять кінцевий продукт проекту – презентацію та статтю до шкільної газети.


Діяльність учнів та вчителя

Вчитель пропонує учням текст для ознайомлення з основними поняттями даної теми, для подальшого дослідження теми. Учні будуть об’єднані в пари по 4-5 чоловік за власним бажанням у наступні групи: журналісти, статисти, дослідники та сценаристи. Завданням журналістів буде добір інформації (опитування або ж анкетування), статистики – відповідатимуть за статистику(сортування інформації, підрахування опитуваних анкет тощо), дослідники – досліджуватимуть та прогнозуватимуть чистоту української мови цього року та що з нею буде за певний період часу, та сценаристи – напишуть коротку статтю до шкільної газети або ж створять коротенький фільм («інтерв’ю поколінь») або ж мультимедійну презентацію. Вчитель пропонує зразок створеної презентації для перегляду та шаблон презентації на папері для розроблення власної.

Вчитель пропонує 1. для вступного ознайомлення та обговорення даної теми вступну презентацію, внаслідок якої учні заповнюють ЗХД таблицю і організаційну діаграму; 2. навчальний тест, для ознайомлення з правильними поняттями для подальшого дослідження та для дослідження дає опитувальник для заповнення (в електронному вигляді або ж паперовому – на розсуд учнів).На даний час учні будуть поділені в групки в середньому по 4-5 чоловік. 3. контрольний список та пояснює правила дотримання «авторського права» використовуючи презентацію про авторські права. 4. інструкцію праці у Інтернеті, з метою пошуку потрібних для них даних Учні  створюють скриньки для обміну інформацією між групами  використовують чат і соціальні мережі для власного внутрішнього спілкування між групами Вчитель проводить у зазначений для кожної групи , онлайн-консультацію Вчитель зазначає у щоденнику свої замітки щодо праці учнів на даному етапі Вчитель розсилає форму для опитування учнів на їх приватні скриньки, при потребі організовується додаткова консультація для окремої групи учнів або ж індивідуально (на власний розсуд вчителя).

Вчитель пропонує анкетування учням для того, щоб визначити коло їх інтересів та розділити їх на групи. Вчитель чітко визначає та вимагає виконання наступних завдань для роботи учнів: встановлення мети, планування своєї діяльності в проекті, самооцінювання та оцінювання однолітками, пізнання способів та особливостей власного мислення, заохочення до самоспрямованості та незалежності у навчанні. Вчитель пропонує учням з метою дослідження різних тем працювати індивідуально та в невеликих групах.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Віра Жук

Фах, навчальний предмет

Спеціаліст прикладної математики, вчитель інформатики

Навчальний заклад

Навчально-виховний комплекс Великобірківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія імені Степана Белея

Місто\село, район, область

м.Бірки

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17 – 22 вересня 2012 року

Місце проведення тренінгу

ІППО м.Тернопіль

Тренери