Відмінності між версіями «Учнівська Вікі-стаття "Небезпечна природа?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Автори проекту)
 
(не показані 5 проміжних версій ще одного учасника)
Рядок 10: Рядок 10:
 
==Автори проекту==
 
==Автори проекту==
  
Стеценко Світлана Миколаївна
+
Закорчевна Оксана Миколаївна
  
 
==Тема дослідження==
 
==Тема дослідження==
Рядок 31: Рядок 31:
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
  
Наша група географів-дослідників "Ерудити" намагалася дати відповідь на питання "Яка роль людини у зміні природних комплексів?" Для цього ми провели значну роботу по підбірці матеріалів про вплив господарської діяльності людини на зміни природних комплексів. Головними наслідками діяльності людини стали екологічні проблеми, які умовно поділяються на проблеми забрудення навколишнього середовища та на нераціональне використання природних ресурсів.Зібрані матеріали свідчать про те, що людини за останнє століття різко збільшила свій негативний вплив на природу. Якщо на прочатку ХХ століття людство використовувало  близько 80 видів мінеральної сировини, то на початку ХХІ століття  кількість видів корисних копалин збільшилася до 2000. На планеті також різко зменшується кількість лісів. На кожні 14 вирубаних дерев припадає 1 посаджене, тобто відбувається хижацьке винищення "легень планети". катастрофічна ситуація склалася з використанням грунтів
+
Наша група географів-дослідників "Ерудити" намагалася дати відповідь на питання "Яка роль людини у зміні природних комплексів?" Для цього ми провели значну роботу по підбірці матеріалів про вплив господарської діяльності людини на зміни природних комплексів. Головними наслідками діяльності людини стали екологічні проблеми, які умовно поділяються на проблеми забрудення навколишнього середовища та на нераціональне використання природних ресурсів.
 +
 
 +
[[Файл:res12.jpg]]
 +
 
 +
Зібрані матеріали свідчать про те, що людини за останнє століття різко збільшила свій негативний вплив на природу. Якщо на прочатку ХХ століття людство використовувало  близько 80 видів мінеральної сировини, то на початку ХХІ століття  кількість видів корисних копалин збільшилася до 2000. На планеті також різко зменшується кількість лісів. На кожні 14 вирубаних дерев припадає 1 посаджене, тобто відбувається хижацьке винищення "легень планети". Катастрофічна ситуація склалася з використанням грунтів, які придатні для використання людиною лише на 17% поверхні планети. Із цієї площі грунтів більша частина внаслідок техногенного забруднення, неправильного обробітку, водної та вітрової ерозії вибула з господарського використання. Нариклад, на території України виділена так звана 30-кілометрова зона відчуження після Чорнобильської катастрофи. На ній заборонена будь-яка господарська діяльність. Осушення боліт є причиною посух на територіях, які завжди були добре забезпечені вологою. Прикладом може бути Бразилія, де осушення боліт, вирубування лісів стало причиною змін клімату в північній частині країни. Людська діяльність може бути і небезпечнішою. Внаслідок підземних вибухів ядерної зброї під час випробовування можуть статися неочікувані подвижки земної кори - землетруси.
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 +
 +
Наша команда прийшла до висновку, що людина стала причиною зникнення багатьох видів рослинного і тваринного світу. Нариклад, на Україні  знищено третину видів, які колись існували, а третина рослин і тварин знаходиться під охороною. Наша група вважає, що головною причиною такого "господарського" відношення до природи стала екологічна безграмотність населення.
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 14:21, 10 квітня 2015



Назва проекту

Роль людини у зміні природних комплексів на Землі

Автори проекту

Закорчевна Оксана Миколаївна

Тема дослідження

Взаємодія людини і природи

Проблема дослідження

Чи справді людина викликала різкі зміни в природних комплексах?

Гіпотеза дослідження

Можливо вплив господарської діяльності на різку зміну в природі перебільшений?

Мета дослідження

Визначити роль людської діяльності в різкій зміні природних комплексів

Результати дослідження

Наша група географів-дослідників "Ерудити" намагалася дати відповідь на питання "Яка роль людини у зміні природних комплексів?" Для цього ми провели значну роботу по підбірці матеріалів про вплив господарської діяльності людини на зміни природних комплексів. Головними наслідками діяльності людини стали екологічні проблеми, які умовно поділяються на проблеми забрудення навколишнього середовища та на нераціональне використання природних ресурсів.

Res12.jpg

Зібрані матеріали свідчать про те, що людини за останнє століття різко збільшила свій негативний вплив на природу. Якщо на прочатку ХХ століття людство використовувало близько 80 видів мінеральної сировини, то на початку ХХІ століття кількість видів корисних копалин збільшилася до 2000. На планеті також різко зменшується кількість лісів. На кожні 14 вирубаних дерев припадає 1 посаджене, тобто відбувається хижацьке винищення "легень планети". Катастрофічна ситуація склалася з використанням грунтів, які придатні для використання людиною лише на 17% поверхні планети. Із цієї площі грунтів більша частина внаслідок техногенного забруднення, неправильного обробітку, водної та вітрової ерозії вибула з господарського використання. Нариклад, на території України виділена так звана 30-кілометрова зона відчуження після Чорнобильської катастрофи. На ній заборонена будь-яка господарська діяльність. Осушення боліт є причиною посух на територіях, які завжди були добре забезпечені вологою. Прикладом може бути Бразилія, де осушення боліт, вирубування лісів стало причиною змін клімату в північній частині країни. Людська діяльність може бути і небезпечнішою. Внаслідок підземних вибухів ядерної зброї під час випробовування можуть статися неочікувані подвижки земної кори - землетруси.

Висновки

Наша команда прийшла до висновку, що людина стала причиною зникнення багатьох видів рослинного і тваринного світу. Нариклад, на Україні знищено третину видів, які колись існували, а третина рослин і тварин знаходиться під охороною. Наша група вважає, що головною причиною такого "господарського" відношення до природи стала екологічна безграмотність населення.

Корисні ресурси