<?xml version="1.0"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="uk">
		<id>http://wiki.iteach.com.ua/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%A3%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B7_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%3A_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82%2C_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%83</id>
		<title>Урок з природознавства: горизонт, сторони горизонту - Історія редагувань</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://wiki.iteach.com.ua/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%A3%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B7_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%3A_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82%2C_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%83"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%A3%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B7_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0:_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82,_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%83&amp;action=history"/>
		<updated>2026-04-27T23:33:43Z</updated>
		<subtitle>Історія редагувань цієї сторінки в вікі</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.24.1</generator>

	<entry>
		<id>http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%A3%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B7_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0:_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82,_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%83&amp;diff=298612&amp;oldid=prev</id>
		<title>Natalisuntsova02: Створена сторінка: Тема: Горизонт. Сторони горизонту.  Мета: формувати в учнів поняття “горизонт”, “лінія ...</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%A3%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B7_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0:_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82,_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%83&amp;diff=298612&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2012-11-04T18:02:18Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Створена сторінка: Тема: Горизонт. Сторони горизонту.  Мета: формувати в учнів поняття “горизонт”, “лінія ...&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Нова сторінка&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;Тема: Горизонт. Сторони горизонту.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Мета: формувати в учнів поняття “горизонт”, “лінія горизонту”, “відкрита місцевість”, “закрита місцевість”, “основні” і проміжні сторони горизонту”; навчити їх визначати сторони горизонту; розвивати спостережливість, пам’ять, виховувати бережливе ставлення о природи.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Обладнання: картки з написом сторін горизонту, олівці, зошити.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Література: Н.С. Коваль – Л.К. Корочна Природознавство, зошит з природознавства.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Тип уроку: комбінований.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Хід уроку&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
І. Організаційна частина.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Продзвенів уже дзвінок&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Всіх нас кличе на урок&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Лине всюди дзень – дзелень,&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Всім вам, діти, добрий день.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Сідайте, зараз у нас урок природознавства. Подивіться чи все необхідне є у вас на партах. Вам будуть потрібні зошит, ручка, підручник. Але для того, щоб ви добре запам’ятали те, що я буду вам говорити ви повинні бути спостережливими і уважними.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Підсумки спостережень&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Діти, яка настала пора доку? (осінь)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Як змінюється висота Сонця з настанням осені? (піднімається вгору).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Як зміна висоти сонця впливає на тривалість дня і температуру повітря? (день коротший, температура нижча).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- У які кольори осінь пофарбувала листя дерев і кущів?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Які трав’янисті рослини ще цвітуть у вересні?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Що ще можете сказати про зміни у природі з настанням осені?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Розкажіть про свої спостереження за поведінкою комах, птахів та інших тварин?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Підсумки спостережень не забудьте записати у зошити.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Яка сьогодні погода? Температура повітря?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Який стан неба?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- А протягом тижня, який ви спостерігали стан неба? (похмурий).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Чи дув вітерець коли ви йшли до школи?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- А чи спостерігали ви вітер протягом тижня?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Які були опади протягом тижня? (дощ)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Сьогодні ми поговоримо з вами, що таке горизонт, які є сторони горизонту.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Горизонт і лінію горизонту добре видно там, де не ростуть дерева, немає високих будинків.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Отже, рівна ділянка вільна від дерев, будинків, називається відкритою. На відкритій місцевості людина бачить до 5 кілометрів навколо себе. У лісистій місцевості, у містах лінію горизонту видно погано. Таку місцевість називають закритою.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
На відкритій місцевості земну поверхню навколо себе людина бачить у вигляді великого круга, у центрі якого вона стоїть. Простір землі, який ми можемо охопити оком називається горизонтом.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Слово “горизонт” означає “обмежуючий”. І справді, видима частина земної поверхні немовби обмежена лінією, по якій небо, ніби з’єднується з поверхнею Землі. Ця уявна лінія, де небо ніби сходиться із поверхнею Землі, називається лінією горизонту.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Лінію горизонту добре видно тільки на рівному, відкритому місці. У містах і селах її закривають будинки, у лісі – дерева, в гірській місцевості – гори.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Чим вище піднімаємося вгору, тим більше розширюється горизонт. На рівному місцю людина охоплює оком навколишню місцевість до 5 км, а якщо піднятися на висоту 20 м, то горизонт розширюється до 36 км. Якщо рухатися вперед лінія горизонту віддаляється.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Отже, дійти чи доїхати до лінії горизонту неможливо.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Горизонт має форму круга. І все що ми можемо побачити, знаходиться в горизонті.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Проблемна ситуація.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Ми вже знаємо, що все, що ми бачимо, тобто школу, ліс, село, річку знаходиться у горизонті. Але як правильно пояснити, у якому напрямі вони знаходяться?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Щоб правильно визначити напрям розрізняють такі сторони горизонту: північ – Пн., південь – Пд., захід – Зх., схід – Сх Це основні сторони горизонту.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Крім основних є ще проміжні сторони горизонту: між північчю і заходом буде північний захід, між північчю і сходом - північний схід, між півднем і заходом, - південний захід, між півднем і сходом – південний схід.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
На малюнку чи схемі північ позначають угорі, південь – внизу, захід – ліворуч, схід – праворуч.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Фізкультхвилинка&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Ми учились, ми трудились&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
І напевно вже стомились,&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
То ж давайте для розрядки&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Зробим кілька вправ зарядки.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
1 – підняли руки вгору,&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
2 – нагнулилися додолу&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
3 – повернулись вправо, вліво,&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
На 4 – раз присіли.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Похитали головою ще й&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Притупнули ногою&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Пальчиками поверніть&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
І за парти тихо сіли.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
а) робота з підручником&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- А зараз відкрийте свої підручники на сторінці 32 і розглянемо малюнки.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Діти, що зображено на малюнку? Прочитайте уважно текст і дайте відповіді на запитання.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Що називається горизонтом?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Що таке лінія горизонту?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Коли горизонт розширюється?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Тепер погляньте на малюнок на сторінці 33.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Що зображено на малюнку? (схематично сторони горизонту).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Давайте назвемо і покажемо основні. Сторони горизонту. Запам’ятайте у якій послідовності вони розміщені.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Яка сторона, горизонту протилежна півночі, яка – сходу?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Назвіть і покажіть на малюнку проміжні сторони горизонту.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Яка проміжна сторона горизонту протилежна Пн.Зх., яка Пд Зх.?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
б) робота з зошитом.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- А зараз відкрийте свої зошити на сторінці 14. Прочитаймо завдання № 1 (лінія горизонту).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
№ 2. Горизонтом називають простір землі, який ми можемо охопити оком.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
№ 2 Лінією горизонту називають уявну лінію, де небо ніби сходиться із поверхнею землі.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
№ 3 1. відкрита 2. закрита.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
№ 4 –&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
№ 5 південь, захід, схід.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Діти, закрийте свої зошити. Поставте руки на парту і уважно послухайте легенду і потім дасте мені відповіді на поставлені мною запитання.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Легенда&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
. Яким би великим не був ліс, вважали колись люди, за кожним його деревцем, кущиком, навіть травинкою обов’язково хтось доглядає . Звідси й пішли, напевно, міфи про добрих лісових німф. У грецькій міфології такою німфою була Дріада.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Іменами міфічних героїв називали диких тварин або рослини. Так дістала свою назву дуже рідкісна вічнозелена рослина, що трапляється лише в Карпатах – дріада восьмипелюсткова . Її пелюстки направлені на основні і проміжні сторони горизонту.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Розглянь квітку. Визнач, у які сторони горизонту направлені її пелюстки. Познач сторони горизонту скорочено.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
ІV. Підсумок уроку.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Діти, про що ми сьогодні говорили на уроці.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Що таке горизонт?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Що таке лінія горизонту?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Які є сторони горизонту?&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Поміркуйте, чи можна побачити лінію горизонту у вигляді кола у лісі, селі, у місті.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Назвіть основні сторони горизонту, проміжні сторони горизонту.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Молодці. Я бачу, що ви добре засвоїли сьогоднішній матеріал.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
VІ. Домашнє завдання&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Опрацювати статті з підручника “Горизонт”, “Сторони горизонту”.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
- Урок закінчений. До побачення.&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>Natalisuntsova02</name></author>	</entry>

	</feed>