<?xml version="1.0"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="uk">
		<id>http://wiki.iteach.com.ua/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9C%D1%96%D0%B9_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B2_6%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96</id>
		<title>Мій урок в 6класі - Історія редагувань</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://wiki.iteach.com.ua/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9C%D1%96%D0%B9_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B2_6%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%9C%D1%96%D0%B9_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B2_6%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96&amp;action=history"/>
		<updated>2026-05-06T09:22:34Z</updated>
		<subtitle>Історія редагувань цієї сторінки в вікі</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.24.1</generator>

	<entry>
		<id>http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%9C%D1%96%D0%B9_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B2_6%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96&amp;diff=810962&amp;oldid=prev</id>
		<title>Макаренкова Світлана Василівна: Створена сторінка: &lt;p flign=center&gt;== Мій урок в 6класі==&lt;p&gt;   '''УРОК-МАНДРІВКА Тема:  Поділ іменників на відміни та гру...</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%9C%D1%96%D0%B9_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B2_6%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96&amp;diff=810962&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2015-02-19T14:27:13Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Створена сторінка: &amp;lt;p flign=center&amp;gt;== Мій урок в 6класі==&amp;lt;p&amp;gt;   &amp;#039;&amp;#039;&amp;#039;УРОК-МАНДРІВКА Тема:  Поділ іменників на відміни та гру...&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Нова сторінка&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;&amp;lt;p flign=center&amp;gt;== Мій урок в 6класі==&amp;lt;p&amp;gt; &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''УРОК-МАНДРІВКА&lt;br /&gt;
Тема:  Поділ іменників на відміни та групи&lt;br /&gt;
Мета уроку:''' &lt;br /&gt;
1) ''Ознайомити учнів з принципом поділу іменників на відміни та групи в українській мові, їх виділення і розрізнення у реченнях і текстах; формувати навички вживання іменників, що належать до різних відмін; &lt;br /&gt;
2) Розвивати ключові компетентності: пізнавальну, інформаційну, комунікативну, соціальну; розвивати усне й писемне мовлення, творче і логічне мислення, пізнавальну активність, пам’ять, увагу, спостережливість, самостійність; &lt;br /&gt;
3) Виховувати любов до української мови, її краси і милозвучності; кмітливість, культуру мовлення, наполегливість.''&lt;br /&gt;
Цілі: учні повинні &lt;br /&gt;
 вільно оперувати теоретичним матеріалом; &lt;br /&gt;
застосовувати набуті знання на практиці;&lt;br /&gt;
розрізняти та правильно визначати іменники різних відмін;&lt;br /&gt;
з'ясовувати проблемні питання визначення відмін  та груп іменників&lt;br /&gt;
Форми роботи: бесіда, робота з підручником,розподільна та вибіркова робота,творча робота, робота в групах, робота в парах&lt;br /&gt;
Тип уроку: урок формування практичних умінь, навичок на основі набутих знань.&lt;br /&gt;
Обладнання: підручник «Українська мова» 6 кл., О.Глазова, мультимедіо&lt;br /&gt;
Епіграф уроку:  &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
                                                            Іменник! Він узяв собі на плечі&lt;br /&gt;
                                                            Велике діло – визначати речі…&lt;br /&gt;
                                                                                                                  Д. Білоус&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Хід уроку&lt;br /&gt;
Організаційний момент  &lt;br /&gt;
Сьогодні у нас — незвичайний урок.&lt;br /&gt;
Сьогодні ми зробимо ще один крок&lt;br /&gt;
В країну чудову, в країну відому,&lt;br /&gt;
Що нас чекає й збагачує мову.&lt;br /&gt;
Країна цікава, тож парти свої&lt;br /&gt;
Перетворіть у всюдиходи малі.&lt;br /&gt;
Всі сядьте рівненько, працюйте уважно,&lt;br /&gt;
Потрапить туди щоб було вам неважко.&lt;br /&gt;
        У вас на партах лежать листки з різними малюнками,вибиріть той, який відповідає вашому  настрою, з яким  ви прийшли на урок. (слайд 2)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Повідомлення теми, мети й завдань уроку. &lt;br /&gt;
Учитель:  А сьогодні ми працюватимемо над темою «Поділ іменників на відміни та групи» (слайд 3). Чому ви хочете навчитись на уроці? (слайд 4) &lt;br /&gt;
-вміти визначати відміни іменників;&lt;br /&gt;
-визначати групи іменників;&lt;br /&gt;
-дізнатися, чи всі іменники мають відміни&lt;br /&gt;
-вільно оперувати теоретичним матеріалом; &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Учні записують в робочі зошити число, тему, епіграф уроку.&lt;br /&gt;
Один учень зачитує епіграф. Як ви розумієте епіграф? (слайд 5)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Актуалізація опорних знань, умінь і навичок школярів&lt;br /&gt;
  Перевірка домашнього завдання( інсценування казки; читають вірші з визначенням відмінків-2учнів ) (слайд 6-7)&lt;br /&gt;
ІV. Вивчення нового матеріалу&lt;br /&gt;
Учитель: Сьогодні ми з вами продовжимо подорож до королівства Морфології (слайд 8), у графство Іменника (слайд 9). У кожній країні свої закони. Та ось і настав час розглянути питання про розподіл іменників на відміни та групи. Це тільки перший урок з цієї теми, на наступних ми будемо вивчати цю тему детальніше.&lt;br /&gt;
Як ви думаєте, навіщо нам треба все це знати? Ми вивчаємо цей матеріал для того, щоб грамотно використовувати іменники у реченнях,в усному й писемному мовленні. &lt;br /&gt;
Робота з підручником (і слайд 10)  стор.107&lt;br /&gt;
Опрацювання таблиці «Поділ іменників на відміни та групи».&lt;br /&gt;
1. Відтворення теоретичних відомостей, застосування яких буде потрібним на уроці&lt;br /&gt;
1) Розглянути таблицю в підручнику С. 107  і дати відповіді на запитання:&lt;br /&gt;
Скільки відмін в українській мові?&lt;br /&gt;
 За якою ознакою іменники діляться на відміни?&lt;br /&gt;
А зараз ми проведемо лінгвістичну гру «Пригадай», для того щоб зрозуміти , з іменниками якої відміни у володіннях повелительки Граматики  ми зустрінимось:  (слайд 11)&lt;br /&gt;
Птах, що полюбляє стояти на одній нозі. (Чапля)&lt;br /&gt;
Прийняття їжі ввечері. (Вечеря)&lt;br /&gt;
Природне явище з громом і блискавками. (Гроза)&lt;br /&gt;
Назва продовгуватого фрукту, який росте на дереві. (Груша)&lt;br /&gt;
Найменший військовий чин. (Старшина) &lt;br /&gt;
Граф Іменник  дає учневі  ключ-відгадку&lt;br /&gt;
Учитель: А зараз проведемо дослідження,щоб з’ясувати до якої  відміни належать слова-відгадки. Для цього нам треба виробити алгоритм – спочатку визначити рід іменника, а потім виділити закінчення. Скориставшись таблицею в підручнику, з’ясовуйте відміну. (Робота з підручником стор.107)&lt;br /&gt;
Учитель: Ось ми і прибули на станцію «Перша відміна» (слайд 12). Іменники  ще якого роду відносяться до першої відміни  та які закінчення  мають (слайд 10).&lt;br /&gt;
  А щоб вирушити до наступної станції ,ми  повинні виконати завдання &lt;br /&gt;
  (слайд 11).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Виконання вибіркової роботи  та її перевірка (слайд 13).&lt;br /&gt;
Вибери приклади іменників першої відміни, свій вибір обґрунтуй &lt;br /&gt;
Груша, пам’ять, сирота, дерево, квітка, чудо, родина, дитинча, родич, доля. (Груша, сирота, квітка, родина, доля)&lt;br /&gt;
Учитель:Тепер повернемось до лінгвістичної  гри «Пригадай»  і познайомимось з наступною відміною, а саме:  (слайд 14)&lt;br /&gt;
Людина, яка грає на дудці. (Дудар)&lt;br /&gt;
Місце, де стоять кораблі. (Порт)&lt;br /&gt;
Чим пережовують їжу в однині. (Зуб)&lt;br /&gt;
Будівник, який під час роботи має справу з цеглою.(Цегляр)&lt;br /&gt;
Людина, яка грає на кобзі. (Кобзар)&lt;br /&gt;
Граф Іменник  дає учневі  ключ-відгадку&lt;br /&gt;
Учитель: А зараз проведемо дослідження,щоб з’ясувати до якої  відміни належать слова-відгадки. Для цього нам треба виробити алгоритм – спочатку визначити рід іменника, а потім виділити закінчення. Скориставшись таблицею в підручнику, з’ясовуйте відміну. (Робота з підручником стор.107)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Учитель: Так, це друга відміна . Іменники якого роду відносяться до другої відміни  та які закінчення  мають (слайд 15).&lt;br /&gt;
А щоб з’ясувати, що ви зрозуміли і запам’ятали ,які іменники належать до &lt;br /&gt;
ІІ відміни ,ми затримаємось на станції «Другої відміни» і проведемо «Творчу хвилинку» (слайд 16 - усно). &lt;br /&gt;
Білоку́р Катери́на Васи́лівна -  українська художниця, майстер народного декоративного живопису.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
НАТЮРМО́РТ, (фр. nature morte — «мертва природа») Картина, на якій зображені предмети побуту, квіти, фрукти, забита дичина і т. ін.&lt;br /&gt;
Інші назви: «Натюрморт», «Хліб на столі», «Овочі до сніданку»&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Перш ніж ми помандруємо з вами далі, я б хотіла на цій станції познайомити вас з ще однією особливістю І та ІІ відмін  і звернути увагу на те ,що це стосується тільки цих відмін, а саме (слайд 17), що тільки іменники І та ІІ відмін мають групи: тверду, м’яку та мішану.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Учитель: А мандруючи далі з’ясуємо чи вмієте ви працювати колективно, бути дружними, тому і проведемо роботу в групах (слайд 18): вправа 228, стор.108&lt;br /&gt;
Необхідно виписати іменники однієї групи:&lt;br /&gt;
І ряд – іменники твердої групи;&lt;br /&gt;
ІІ ряд - іменники м’якої групи;&lt;br /&gt;
ІІІ ряд - іменники мішаної групи.&lt;br /&gt;
Виконання роботи, перевірка (слайд 19).&lt;br /&gt;
               Фізхвилинка     (слайди 20 - 25)&lt;br /&gt;
Встаньте діти, посміхніться,&lt;br /&gt;
Землі нашій поклоніться.&lt;br /&gt;
І до сонця потягніться,&lt;br /&gt;
Веретенцем покрутіться.&lt;br /&gt;
Раз – присядьте, два – присядьте&lt;br /&gt;
І за парти тихо сядьте.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Учитель: Наша подорож триває і ми наближаємось до наступної станції, а щоб нам не сумно було в дорозі повернемось до гри «Пригадай»:  &lt;br /&gt;
(слайд 26)&lt;br /&gt;
1.Силует, який з’являється на поверхні, коли на предмет направлене світло. (Тінь)&lt;br /&gt;
2.Піднесений стан людини.(Радість)&lt;br /&gt;
3.Пригнічений стан людини. (Печаль)&lt;br /&gt;
4.Інформація, почута звідкись. (Вість)&lt;br /&gt;
5.Здатність людини утримувати певну інформацію. (Пам’ять)&lt;br /&gt;
Граф Іменник  дає учневі  ключ-відгадку&lt;br /&gt;
Учитель: А зараз проведемо дослідження,щоб з’ясувати до якої  відміни належать слова-відгадки. Для цього нам треба виробити алгоритм – спочатку визначити рід іменника, а потім виділити закінчення. Скориставшись таблицею в підручнику, з’ясовуйте відміну. (Робота з підручником стор.107)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Учитель:Так, це станція «Третьої відміни», які ж тут живуть іменники? &lt;br /&gt;
                (слайд 27).&lt;br /&gt;
          Ну що ж на цій станції ми попрацюємо в парах, знову перевірка на дружбу, взаємодопомогу.&lt;br /&gt;
Виконання роботи в парах, перевірка (слайд 28).&lt;br /&gt;
          З-поміж поданих слів випиши іменники &lt;br /&gt;
ІІІ відміни, склади з ними речення або текст&lt;br /&gt;
Доля, борщ,молоко, дихання, вчинок, маля, пам’ять, гордість, листя, кисіль, любов, пташеня, вивчення, пуща, щастя, курча, читання, місяць, радість, калюжа. &lt;br /&gt;
          (Любов  ,  пам’ять  ,  гордість ,   радість )&lt;br /&gt;
Учитель: Ось ми і дібрались до кінцевої зупинки, яку ж назву має ця станція. Знову гра «Пригадай»:  (слайд 29)&lt;br /&gt;
Як називаються малята цих птахів і тварин?&lt;br /&gt;
1.Свійська водоплавна птиця. (Каченя)&lt;br /&gt;
2.Цар звірів. (Левеня)&lt;br /&gt;
3.Великий хижак із родини котячих. (Тигреня)&lt;br /&gt;
4.Персонаж багатьох казок. (Вовченя)&lt;br /&gt;
5.Птах, один з персонажів байки І.Крилова. (Лебеденя)&lt;br /&gt;
6.Цар птахів. (Орля)&lt;br /&gt;
7.Корова. (Теля)&lt;br /&gt;
8.Назва якого птаха суголосна з ім’ям дівчини. (Галченя)&lt;br /&gt;
Граф Іменник  дає учневі  ключ-відгадку&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Учитель: А зараз проведемо дослідження,щоб з’ясувати до якої  відміни належать слова-відгадки. Для цього нам треба виробити алгоритм – спочатку визначити рід іменника, а потім виділити закінчення. Скориставшись таблицею в підручнику, з’ясовуйте відміну. (Робота з підручником стор.107)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Учитель:Так,дійсно, остання зупинка нашої подорожі це «Четверта відміна», іменники з якими особливостями тут проживають (слайд 30). А щоб з’ясувати що це дійсно так виконаємо наступне завдання : колективна робота (слайд 31).&lt;br /&gt;
Подані в дужках іменники поставити в потрібній формі. Визначити їхні відміни  (усно)&lt;br /&gt;
1. Так сонцю добре, неначе (дитя) (М. Стельмах). &lt;br /&gt;
2. Ті серйозні оченята круглі, ніби в (мишенята). (М. Рильський). &lt;br /&gt;
3. Поволі летів журавлик на крихких (крилята) над   прірвою . &lt;br /&gt;
      (П. Перебийте). &lt;br /&gt;
4. Море ласкавим (цуценя) лащиться до рук .(С. Мудрик).&lt;br /&gt;
Учитель: Але  у нас є  ще деякі перешкоди, про які ви повинні пам’ятати (слайд 32)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
               До жодної відміни не належать:&lt;br /&gt;
•    незмінювані іменники (табу, депо, таксі, кутюр'є);&lt;br /&gt;
•    іменники, що вживаються тільки у формі множини&lt;br /&gt;
          (Черкаси, двері, ворота, радощі, вила,сани,солодощі).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
ІV. Закріплення знань&lt;br /&gt;
 Учитель:  І зараз  ми з вами закріпимо ті знання, що здобули протягом усієї нашої подорожі, виконаємо «Розподільний диктант- ключ», а для цього іменники запишіть у чотири колонки за відмінами. Іменники, які не належать до жодної відміни, не виписуйте. (біля дошки працюють  учні)&lt;br /&gt;
       Ущелина, оленя ,жаль, зайченя, колиска, емаль, скло, іменини, ніч, обіцянка, бязь, жанр, пір’я, стадо, ондатра, млявість, кегля, льон, , ім’я,  опара, далечінь сяйво, совеня, оливка, осінь, оселедець, в’язь(вид письма), спагеті, лоша.&lt;br /&gt;
Ключ: у кожному іменнику І, ІІ, ІІІ відмін підкресліть другу від початку букву. З цих букв прочитаєте вислів Лесі Українки ( «Щоб не плакать, я сміялася..»). (слайд 33-35)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Рефлексія. «Мікрофон». (слайд 36)&lt;br /&gt;
Продовжіть речення:&lt;br /&gt;
Я навчився…&lt;br /&gt;
Я зрозумів…&lt;br /&gt;
Я дізнався…&lt;br /&gt;
Повернемось до  листків з різними малюнками і виберіть той, який відповідає вашому  настрою наприкінці  уроку. Рефлексія (слайд 37)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
VІ. Домашнє завдання (диференційоване):  (слайд 37)&lt;br /&gt;
         вивчити теоретичний матеріал стор.106-107; &lt;br /&gt;
          високий рівень – написати твір-мініатюру «Я люблю тебе, мій рідний     краю!»; &lt;br /&gt;
         достатній  - підібрати слова (не менше 20 слів) для розподільного  диктанту на вивчену тему;&lt;br /&gt;
          середній – вправа 225.&lt;br /&gt;
Ми сьогодні працювали?&lt;br /&gt;
В ігри з вами ми пограли?&lt;br /&gt;
І питання розглядали?&lt;br /&gt;
Про відміни дізнавались?&lt;br /&gt;
Потім групи ми  шукали?&lt;br /&gt;
Може, ми ще танцювали?&lt;br /&gt;
Скоро задзвенить дзвінок, &lt;br /&gt;
Вам сподобався урок?&lt;br /&gt;
[[Категорія: Веб 2.0]]&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>Макаренкова Світлана Василівна</name></author>	</entry>

	</feed>