<?xml version="1.0"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="uk">
		<id>http://wiki.iteach.com.ua/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%94%D0%BB%D1%8F_%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96%D0%B2</id>
		<title>Для початкових класів - Історія редагувань</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://wiki.iteach.com.ua/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%94%D0%BB%D1%8F_%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96%D0%B2"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%94%D0%BB%D1%8F_%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96%D0%B2&amp;action=history"/>
		<updated>2026-04-06T16:22:20Z</updated>
		<subtitle>Історія редагувань цієї сторінки в вікі</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.24.1</generator>

	<entry>
		<id>http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%94%D0%BB%D1%8F_%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96%D0%B2&amp;diff=920264&amp;oldid=prev</id>
		<title>Бондар Тетяна: Створена сторінка: Урок 26. Звуки [л], [л'], позначення їх буквою Лл («ел»)  Мета: ознайомити учнів із буквою Лл {...</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%94%D0%BB%D1%8F_%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%96%D0%B2&amp;diff=920264&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2015-12-11T16:15:08Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Створена сторінка: Урок 26. Звуки [л], [л&amp;#039;], позначення їх буквою Лл («ел»)  Мета: ознайомити учнів із буквою Лл {...&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Нова сторінка&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;Урок 26. Звуки [л], [л'], позначення їх буквою Лл («ел»)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Мета: ознайомити учнів із буквою Лл {«ел») та її звуковим значенням; закріплювати уявлення про складовий принцип української графіки; удосконалювати вміння розрізняти функціональне значення звука і букви; розвивати фонематичний слух, уміння аналізувати і порівнювати; виховувати бережливе ставлення до хліба і шанобливе ставлення до людей праці.&lt;br /&gt;
 &lt;br /&gt;
Хід уроку&lt;br /&gt;
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ&lt;br /&gt;
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА&lt;br /&gt;
1.     Робота над чистомовкою&lt;br /&gt;
Ло-ло-ло — дощем землю залило. &lt;br /&gt;
Ва-ва-ва — холодний вітер завива. &lt;br /&gt;
Но-но-но — гілка стукає в вікно. &lt;br /&gt;
Ці-ці-ці — сидять під стріхою горобці.&lt;br /&gt;
2.     Робота над метаграмою&lt;br /&gt;
З «и» я плаваю у морі,&lt;br /&gt;
З «і» — ловлю мишей в коморі. (Кит кіт)&lt;br /&gt;
—  Побудуйте звукову модель слів.&lt;br /&gt;
—  Який перший звук у слові кит? {Приголосний твердий)&lt;br /&gt;
—  У слові кіт? (Приголосний м'який)&lt;br /&gt;
—  Яка буква позначає м'якість приголосного звука у слові кіт? (і)&lt;br /&gt;
III.   ПІДГОТОВКА ДО ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ&lt;br /&gt;
1.     Робота над скоромовкою&lt;br /&gt;
—  Навчимося промовляти скоромовку повільно, а потім — швидко.&lt;br /&gt;
На лелеку лила злива. Зліва — злива. Справа — злива.&lt;br /&gt;
—  Що таке злива? (Густий рясний дощ.)&lt;br /&gt;
—  Як ви розумієте слово зліва?&lt;br /&gt;
—  Яким ви уявляєте лелеку під час такої зливи? Який би малюнок намалювали до такої скоромовки?&lt;br /&gt;
—  Промовимо скоромовку ще раз.&lt;br /&gt;
—  Який звук найчастіше повторюється в цій скоромовці? У яких словах чуємо звук [л]?&lt;br /&gt;
Виділення злиття в словах зі звуком [л]&lt;br /&gt;
—  У якому слові чуємо звук [л']?&lt;br /&gt;
Повний звуковий аналіз слів злива і зліва та запис звукових моделей цих слів; називання приголосних звуків у злиттях ли, лі: [л], [л'].&lt;br /&gt;
—  Вимовте звук [л] і спробуйте розповісти» як він утворюється. (Кінчик язика притискуємо до верхніх зубів. Поштовх повітря з голосом долає перешкоду, створену зубами і язиком.)&lt;br /&gt;
—  Вимовте звук [л*] і спробуйте пояснити, як утворюється цей звук. {Кінчик язика піднімаємо вгору до твердого піднебіння, губи розтягуються. Стру мінь повітря з голосом долає перешкоду, створену язиком і зубами.)&lt;br /&gt;
2.     Виділення звуків [л], [л'] зі слів&lt;br /&gt;
Літак, клоун, лялька, лійка, ложка, поляна, малюнок, фіалка.&lt;br /&gt;
3.     Самостійне добирання учнями слів зі звуками [л], [л']&lt;br /&gt;
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ&lt;br /&gt;
1.     Ознайомлення з буквою «ел» та її алфавітною назвою&lt;br /&gt;
Розглядання та аналіз форми букви. Зіставлення малої та великої букв. Показ місця букви «ел» в кишеньковій азбуці.&lt;br /&gt;
Фізкультхвилинка&lt;br /&gt;
2.     Робота за Букварем {с. 36)&lt;br /&gt;
1)     Повний звуковий аналіз слів &amp;quot;лимон&amp;quot;, &amp;quot;малина&amp;quot;, &amp;quot;літак&amp;quot; за зразком, поданим у підручнику.&lt;br /&gt;
2)     Читання складів у будиночках.&lt;br /&gt;
—  Читаючи склади, що розміщені в будиночку зліва, доповніть їх до цілого слова. (Лава, лоша, луна, лимон, лікар)&lt;br /&gt;
Учитель звертає увагу дітей на те, що читаючи обернені склади (без уживання терміна), треба бачити букву, що позначає наступний приголосний, щоб без відриву прочитати її.&lt;br /&gt;
—  Утворіть слово, читаючи склади зліва направо. (Малина)&lt;br /&gt;
—  Утворіть слово, читаючи склади згори вниз. (Лимони)&lt;br /&gt;
3)     Робота за сюжетними малюнками.&lt;br /&gt;
—  Кого з героїв казки ви бачите на сторінці Букваря?&lt;br /&gt;
Робота в групах&lt;br /&gt;
—  Складіть рецепт випікання Колобка.&lt;br /&gt;
—  Яка основна складова всіх ваших рецептів? (Борошно)&lt;br /&gt;
—  Які вироби виготовляють з борошна?&lt;br /&gt;
—  Знайдіть слово Колобок.&lt;br /&gt;
—  Відгадайте загадку.&lt;br /&gt;
•   В кожнім місті і селі&lt;br /&gt;
Головний він на столі. (Хліб)&lt;br /&gt;
—  Знайдіть слово хліб. Назвіть м'який приголосний у цьому слові. Яка буква позначає м'якість приголосного?&lt;br /&gt;
—  Розгляньте малюнок і впізнайте хлібобулочні вироби. (Калач, оладки, млинці, бублики, булочки)&lt;br /&gt;
4)     Робота за сюжетним малюнком (с. 37).&lt;br /&gt;
—  Куди прийшли діти? (На лан, на ниву, на поле)&lt;br /&gt;
—  Кому діти принесли обід?&lt;br /&gt;
—  Ким працює тато? Що він робить?&lt;br /&gt;
5)     Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем.&lt;br /&gt;
6)    Робота над текстом.&lt;br /&gt;
—  Розгляньте текст і, не читаючи, скажіть, скільки в ньому речень?&lt;br /&gt;
—  Як ви здогадалися, що тут 6 речень?&lt;br /&gt;
Читання речень хором, потім — самостійно «ланцюжком».&lt;br /&gt;
—  Розкажіть, який шлях проходить хліб з лану до столу.&lt;br /&gt;
—  Як слід ставитися до хліба?&lt;br /&gt;
V.    ПІДСУМОК УРОКУ&lt;br /&gt;
—  Яку букву вивчали на сьогоднішньому уроці?&lt;br /&gt;
—  Які звуки вона позначає па письмі?&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>Бондар Тетяна</name></author>	</entry>

	</feed>