Портфоліо проекту "What is this life if full of care we have no time to...?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

What is this life if full of care we have no time to …?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова

Вік учнів, клас

8 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Це проект з англійської мови для учнів 11 класу за темою «Дозвілля. Музика». Учні намагатимуться з’ясувати, які стилі музики популярні серед однолітків та визначити наскільки важливою є музика для молоді. Це сприятиме формуванню та розвитку навичок 21 століття таких, як комунікативні навички та навички співробітництва, медіа грамотність, гнучкість та пристосовуваність. Учні спробують поглянути на проблему з точки зору журналістів та музичних фанів. Хід роботи над проектом будуть висвітлювати на власних блогах. Журналісти проведуть опитування серед однолітків щодо популярних стилів музики за допомогою анкет, інтерв’ю та засобів миттєвого спілкування, блогів та електронної пошти в результаті створюватимуть інтернет-ресурс “Colouring Your Life In” («Розфарбуймо своє життя»). Музичні фани підготують електронні постери Glogsters, в яких намагатимуться пояснити, чому саме їхньому стилю музики варто віддати перевагу та обґрунтують свою точку зору на роль музики у їхньому житті. Отримані результати учні завантажать на спільну сторінку Wikispaces з учнями школи-партнера за кордоном, що сприятиме діалогу між культурами.

Wordle Project.jpg

Навчальна тема

'"Дозвілля. Музика"'

Навчальні цілі

1. В учнів будуть формуватися навички створення блогів, які будуть інформувати однолітків про улюблені стилі музики

2. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про музичні стилі, цікаві для однолітків, добираючи відповідні типи за допомогою графіків чи діаграм, електронних постерів або інших засобів візуалізації даних

3. Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхніх музичних смаків та смаків їх друзів.

4. Учні зможуть написати повідомлення про роль музики у їхньому житті.

5. Вдосконалюють вміння працювати в групах, висловлювати свої міркування, відстоювати власну точку зору, презентуючи її з допомогою інтернет-ресурсів

Повний План вивчення теми

План вивчення теми "Дозвілля. Музика."

План впровадження теми

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття, навички мислення вищих рівнів при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, а саме буде використовуватися формуюче оцінювання, тобто оцінювання буде проводитися на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання їх до взаємо- та самоаналізу, взаємо- та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свій рівень сформованості лінгвістичної компетенції, а саме: володіння словниковим запасом по темі за допомогою таблиці «Музичний алфавіт» та Асоціативного куща, а також рівень сформованості та засвоєння навичок застосування граматики у загальних та спеціальних запитаннях за допомогою вправи «Заплутані запитання». Учні створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Опис власної діяльності будуть здійснювати на блогу. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують, контрольний список для блогу , в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком впровадження проекту проводиться нарада з колегами-учителями, що викладають в даному класі, з метою заохочення та переконання їх до впровадження методу навчальних проектів. Учителі отримують буклет [1] з описом принципів проектної діяльності в навчально-виховному процесі. Батьків запрошує вчитель на збори, де знайомить їх з майбутнім проектом та отримує дозволи [2] [3] [4] на участь дітей у проектній діяльності.

На початку вивчення теми учні ознайомлюються з дослідженнями, які їм слід буде виконати, а саме дослідити, які стилі музики популярні серед однолітків та визначити наскільки важливою є музика для молоді. Формуються дві групи: 1 група – журналісти, 2 група – музичні фани. Журналісти проведуть опитування серед однолітків щодо популярних стилів музики, музичні фани спробують пояснити, чому саме їхньому стилю музики варто віддати перевагу та обґрунтують свою точку зору на роль музики у їхньому житті. Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель застосовує ряд методів оцінювання, а саме мозкову атаку, опитування та тестування. Вступна презентація використовується вчителем для демонстрації та з’ясування проблеми, в якій описана життєва ситуація, що заставляє замислитись над тим, як ми проводимо своє дозвілля. Учні разом обговорюють та оцінюють ідеї, які вони пропонують. Тільки після цього учитель пропонує учням проект. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, вчитель демонструє свою презентацію . При виконанні проекту учні використовуватимуть інтернет для спілкування та збору інформації за допомогою засобів миттєвого спілкування та електронної пошти в результаті створюватимуть блог та електронний постер. Продукт проекту учні завантажать на спільну сторінку з учнями школи-партнера за кордоном. При знаходженні потрібної інформації спершу їм слід буде оцінити кожен з використовуваних сайтів на достовірність інформації. Вчитель пропонує учням заповнити форми оцінювання та обговорити у групах який з сайтів безпечно використовувати. Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні ознайомлюються із Законом про авторське право і проходять тест про авторське право. Під час проекту всіляко підтримувати і заохочувати учнів до участі у проекті та спонукати їх до подальших дій та спрямовувати у правильному руслі. Вчитель створює документ для фасилітації (презентацію) і демонструє її учням, щоб націлити їх і підказати правильні шляхи для реалізації проекту. Для дослідження громадської думки, а саме думки однолітків, учні проводять усні опитування та працюють з сервісами електронного та миттєвого спілкування. Створюють форму для опитування. Результати своєї роботи учні презентують на сторінці блогу. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання дослідження та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використовують Контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Вчителем використовується форма оцінювання для перевірки їх кінцевої роботи на блогу . Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за блог.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лобойко Мирослава Богданівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель англійської мови

Навчальний заклад

НВК "Школа І ст. - гімназія ім. Андрея Шептицького м.Стрия"

Місто\село, район, область

м.Стрий, Львівська область

Контактні дані

myroslava_loboiko@yahoo.com

myroslava.loboiko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 – 29 вересня 2012

Місце проведення тренінгу

м.Львів

Тренери

Манько Надія Миколаївна,

Дмитрук Олена Юріївна.