Портфоліо Чемересюк Наталії Борисівни для учнів 9-б класу з правознавства за темою:"Правила і закони у суспільстві й твоєму житті"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Буклет

Publikatziya Chemerecuk1.jpg Publikatziya Chemerecuk2.jpg

Назва навчальної теми

Назва предмета

Навчальна тема

Правила і закони у суспільстві й твоєму житті

Вік учнів, клас

14-15 років , 9 клас

Стислий опис проекту

У проекті буде досліджено рівень сформованості в учнів поняття про мораль, правила, соціальні норми ,вихованості в учнів розуміння необхідності дотримання правил для організації суспільного життя, розвиненість уміння аналізувати різні джерела інформації, порівнювати факти , поняття та події соціального життя.

План вивчення теми

план вивчення теми


Навчальні цілі

Сформувати в учнів розуміння цінностей і принципів , на яких грунтується правова система.Вчити використовувати поняття"закон ","право".Наводити приклади правомірної поведінкита та правопорушень.Характеризують небезпеку правопорушень. Виховувати в учнів високу правову культуру . Переконувати в необхідності дотримання законів.

Опис оцінювання

На початку проекту вчитель проводить вхідне оцінювання, у формі он-лайн тесту, для того, щоб реально оцінити попередні знання учнів, та повторити пройдений матеріал. Протягом проекту вчитель спостерігає за роботою груп, надаючи необхідну допомогу (усні консультації). Також учні на протязі роботи над проектом заповнюють таблицю З-Х-Д. Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації. У групах підводяться підсумки , самооцінювання. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію блогу , усного виступу. Критерії оцінювання презентації проекту: 1.Дотримання термінів виконання проекту. 2.Персональний вклад в проект. . 3.Зміст блогу. Наявність опису проекту, завдань. Наявність орфографічних (лексичних) помилок. Наявність гіперпосилань. Наведення плану дослідження. Розкриття теми дослідження (відповідність плану). Точна інтерпретація інформації, отриманих результатів (аналіз досліджених джерел). Наявність прогнозування наступних етапів дослідження, визначення тематики для подальшої роботи. Логічне структурування матеріалу. 4.Використання різноманітних джерел інформації. Посилання на достовірні джерела інформації (або наявність коментарів щодо недостовірності відповідного джерела). 5.Оформлення блогу. Колір, шрифт та інші елементи, що дозволяють максимально зручно сприймати матеріал. Якість зображень, їх розташування в блозі. Узгодження зображень із змістом. Розташування списків, таблиць, малюнків.

Діяльність учнів

І.Перший етап. Під час перегляду презентації вчителя,учні знайомляться з нею. У ході виконання ЗХД схеми та після консультації із вчителем, окреслюють план своїх дій. Учні об*єднаються в групи, розподіляють ролі. Для того, щоб учні чітко розуміли, що від них вимагається, обговорюють тему, мету, завдання, складають план роботи груп, розподіляють обов*язки. Вчитель інструктує з проблем безпечної роботи в Інтернеті. ІІ. Другий етап . Групи отримують завдання, обговорюють їх, опрацьовують рекомендовану літературу та матеріали з Інтернету, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють. Завдання для груп: 1гр.Правила в нашому житті. Учні знайомляться з правилами суспільного життя, з ознаками правової норми. 2гр.Учні розкривають зміст поняття »право», визначають його особливості, тлумачуть його ознаки. 3гр.Що таке закон. Знайомляться з поняттям «закон», з підзаконними нормативно-правовими актами та їх видами. 4 гр. Правомірна поведінка та правопорушення. Розкривають поняття  »правомірна поведінка», «правопорушення», «юридична відповідальність». 5гр.Юридична відповідальність. Знайомляться з видами юридичної відповідальності, розкривають зміст понять крайньої необхідності та крайньої оборони. 6гр.Конституція України. Знайомляться із структурою і основними положеннями Конституції України, висвітлюють її роль в житті держави. Учні обговорюють розміщення матеріалів у блозі . Консультації щодо створення он-лайн презентації . По закінченні роботи над проектом, кожна група захищає та оцінює свої досягнення.

Дидактичні матеріали:

Таблиці з правознавсива, картки для індивідуальної та групової роботи, презентації вчителя і учнів та інше.

Методичні матеріали:

Презентація вчителя до початку проекту

учнівський блог

Наровлянський О.Д. Правознавство. Практичний курс.9 клас., Наровлянський О.Д. Правознавство . Практичний курс.9клас. Мій конспект., Литвиненко. Т,А., Плахтеєва В.І. Правознавство(практичний курс)9клас. Майстер-клас., Конституція України.

Відомості про автора

  • Прізвище, Ім'я по Батькові:Чемересюк Наталія Борисівна
  • Фах, навчальний предмет:вчитель історії , суспільствознавчих дисциплін, правознавство
  • Навчальний заклад:Марганецька загальноосвітня школа №3
  • Контактні дані:chemerecuk@gmail.com

Відомості про тренінг

  • Місце провведення тренінгу:МАРГАНЕЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА №2

Корисні посилання

Про Національний проект "Відкритий світ"