Портфоліо Челгій Ольга Миколаївна з теми Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього!

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія та додаткові предмети: інформатика, українська мова.

Тематична лінія проекту: «Подвиги наших земляків у Великій Вітчизняній війні»

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Україна в роки другої світової війни 1939-1945 роки. Велика Вітчизняна війна 1941-1945 р.р."

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис

Завдяки проекту діти вивчають історію рідного краю, а саме подвиги своїх земляків у роки Великої Вітчизняної війни. Учні активно включаються в пошукову діяльність, що дає змогу привити навики пошукової роботи і роботи з архівним матеріалом. Цей проект підтримує і дає можливість виховувати громадянсько-патріотичні якості учнів засобами художньої творчості (фото, презентації). Однією із головних проблем, яку буде вирішувати даний проект, є виховання громадянина своєї Вітчизни і його патріота. Це дасть не тільки знання про історію малої Батьківщини, але і допоможе виховати повагу до своїх коренів, відповідальність за збереження історичної пам’яті.

Повний План вивчення теми

план поекту

план впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчити учнів : 1) характеризувати події, що відбувалися в нашому краї в роки Великої Вітчизняної війни; 2) порівнювати ставлення до війни різних верств населення; 3) описувати героїчні події Великої вітчизняної війни; 4) складати описи героїв війни; 5) розповідати про ціну перемоги та висловлювати власну позицію щодо ролі війн у житті людства; 6) порівнювати різні точки зору щодо діяльності ОУН і УПА за часів війни, давати їм власну оцінку.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку проекту:

До початку роботи над проектом вчитель знайомить учнів з методом проектів; повідомляє тему проекту і роздає кожному буклети; демонструє презентацію про задачі, цілі та напрямки даної проектної роботи; нагадує учням про правила користування мережею Інтернет ( основи пошуку інформації); створює всі методичні та дидактичні матеріали для проведення проекту ; проводить контроль знань (учні заповнюють перевірочний лист №1) для виявлення початкових знань з теми.

Реалізація проекту:

1 тиждень - провести оцінювання знань; об’єднати в групи та розподілити обов’язки (учні будуть об’єднані у чотири групи : дослідники, режисери, дизайнери, доповідачі); спланувати роботу груп (кожна група отримає індивідуальне завдання).

2 тиждень – «Дослідники» відвідують родичів, свідків героїв-односельчан, збирають фотографії, спогади, листи, складають розповіді. Всі учні заповнюють інформаційний бюлетень, поповнюють інформацією папки «Збір інформації», «Нотатки», «Фото» . Вчитель контролює пророблену роботу, направляє процес дослідження та кожного дня оцінює учнів за виконану роботу. Через мережу Інтернет знаходять матеріал про події часів Великої Вітчизняної війни; порівнюють, аналізують зібраний матеріал, роблять висновки; заповнюють перевірочний лист №2. Тим учням, які виконали письмову роботу, виставляються оцінки.

3 тиждень – «Режисери» обробляють зібрану інформацію в папках «Збір інформації», «Нотатки», «Фото» . Вчитель розповідає, як створити презентацію (демонструє хід презентації на мультимедійні дошці). «Дизайнери» складають план створення презентації. Під час роботи учитель проводить консультації і кожного дня перевіряє і оцінює виконану роботу. Для перевірки знань учнів по темі учитель проводить «Бліц-опитування».

4 тиждень – «Дизайнери» оформляють презентацію у вигляді мультимедійної презентації (приклад учнівської презентації), «Доповідачі» готуються до демонстрації презентації. Учитель перевіряє, вчить учнів працювати самостійно, контролювати та управляти власним навчанням. Після демонстрації презентації вчитель оцінює роботу учнів.

Після закінчення проекту:

5 тиждень – Протягом тижня учні 11 класу відвідують шкільний музей (розділ «Шляхами героїв – шляхами батьків»). Екскурсоводи проводять їм екскурсію і вони закріплюють отримані знання та роблять висновки про реалізацію проекту. В кінці тижня проводимо аукціон «Хто не знає минулого – той не вартий майбутнього.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Челгій Ольга Миколаївна

Фах, навчальний предмет

учитель інформатики

Навчальний заклад

Піддубненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Піддубне, Великоновосілківський район. Донецька область

Контактні дані

тел. 0990477396

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.05.-02.05.2012

Місце проведення тренінгу

м. Донецьк

Тренери

Давидов Антон Васильович