Портфоліо Свиридченко Тетяни для учнів 7 класу з української літератури на тему "А.С.Малишко."Пісня про рушник"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

А.Малишко. "Пісня про рушник"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література Художня культура Музика

Навчальна тема

Творчість А.Малишка

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту

Проект для 7 класу з української літератури . Під час роботи над проектом « А.С.Малишко»Пісня про рушник» учні опрацюють навчальний матеріал, який ознайомить із життям та творчістю поета, допоможе усвідомити ідейно – художні особливості твору, його значення як культурного надбання українського народу; розвиватимуть навички аналізу ліричного твору, висловлення своєї думки щодо прочитаного. Завершенням проекту буде обговорення «Чи можна даний твір назвати візитною карткою України?»

Повний План вивчення теми


Андрій Малишко. "Пісня про рушник","Стежина","Вогник","Приходять предки".Відомий український поет і його пісні, що стали народними.Патріотичні почуття, найвищі духовні цінності в них.Художні засоби донесення до читача ідей патріотизму, гуманізму, історичної пам'яті.

Навчальні цілі

1. Ознайомитись з основними віхами із життя і творчості поета. 2. Розкрити ідейно – художні особливості твору, його значення як візитної картки України. 3. Розвивати навички виразного читання та аналізу ліричного твору. 4. Вчитись висловлювати свої думки щодо прочитаного. 5. Поглибити знання про традиції свого народу. 6. Навчитись створювати публікації та презентації.

Опис оцінювання


Під час заповнення свого блогу «Пісня про рушник» А.Малишка», який ведуть учні другої та третьої групи, що працюють з питаннями «Чому поетичні твори Малишка були такими популярними серед композиторів?» та «Чи можна образи твору назвати символічними?»впродовж роботи над проектом, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. При підготовці презентації учні першої групи, користуються Формою оцінювання комп’ютерних робіт , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися. Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким перша група, що працює з питанням «Які віхи біографії Малишка допомогли сформуватися йому як поету?»?» має створити презентацію. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Вчитель оцінює учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання «Чи можна даний твір назвати візитною карткою України?»

Діяльність учнів та вчителя

Учнівський блог

Перша група працює з питанням «Які віхи біографії А.Малишка допомогли сформуватися йому як поету?» Знайти факти з життя А Малишка , які б підтвердили думку про те, що основним покликанням його була поезія. Для цього учням потрібно використати матеріали підручника та Інтернет-ресурсів (запропонованих вчителем) та скласти добірку фактів-аргументів. Відповідають на запитання: - Які витоки становлення Малишка як письменника?


Друга група працює з питанням «Чому поетичні твори Малишка були такими популярними серед композиторів?» Учням потрібно знайти матеріали про пісенну творчість поета, про його співпрацю з композиторами. Для цього учні шукають та знайомляться з інформацією в Інтернеті про пісенну діяльність А.Малишка, прослуховують пісні на його слова.

Третя група працює з питанням «Чи можна образи твору назвати символічними»? Учні відповідають на питання: які образи називають символічними, - характеризують художні образи твору, - з”ясовують символічність образів матері, ліричного героя, рушника

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Свиридченко Тетяна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Українська література

Навчальний заклад

Жданівська загальнооосвітня школа І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

Село Жданівка Магдалинівського району Дніпропетровської області

Контактні дані

e-mail svirid111@gmail.com

тел. 097-797-09-96

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29 жовтня - 11 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

смт Магдалинівка, Магдалинівська загальнооосвітня школа І-ІІІ ст.

Тренери

Волошановська Наталія Дмитрівна