Портфоліо Рябухи Катерини проекту з навчальної теми "«Вода – руйнівник, чи вода – рятівник?»"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Вода – руйнівник, чи вода – рятівник?»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет природознавство. Тема «Водойми України»

Основи здоров’я, Я у світі, Літературне читання, Інформатика


Вік учнів, клас

4 клас. Діти 10 років

Стислий опис проекту

Проект впроваджений з метою виховання бережного ставлення до води; забезпечення обізнаності учнів з питань властивості води та її раціонального використання. Учнів чекають дослідження та пошук інформації для розкриття змісту тематичних запитань. Учні проводитимуть досліди, влаштують конкурс малюнків, створять публікації прислів’їв про воду, складуть пам’ятку поведінки в природі, що розкриватиме суть змістовних питань. Результати роботи в проекті будуть відображені в презентації, захист проектів відбудеться під час заходу «Подорож країно води».

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для того щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання відбувається оцінювання упродовж всієї розробки проекту за допомогою Графіка оцінювання. Визначення попередніх знань учнів щодо теми ґрунтується на проведенні мозкової атаки з Асоціативним кущем, а також заповненні ними таблиць ЗХД. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організований перегляд презентації та обговорення Ключового запитання. Учні з самого початку роботи над проектами використовують Форму оцінювання презентації, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення створення презентації потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками. Форма оцінювання з балами також використовується і для підсумкового оцінювання, організовується взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним.

Приклади підказок для рефлексії

Ключ форми оцінювання

Контрольний список прогресу роботи

Форма самооцінювання спільної роботи

Форма оцінювання презентації

Діяльність учнів та вчителя

200px 200px


Перед початком роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів з проектною методикою за допомогою раніше створеного буклету. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію ідей проекту, при перегляді її учні знайомляться з темою, метою проекту, ключовим, тематичними та змістовними питаннями. Проводиться мозковий штурм і заповнюється асоціативний кущ, розпочинається робота з таблицями ЗХД. Потім вчитель демонструє презентацію, що ознайомлює учнів з питанням авторського права, роздає учням бланки, щоб отримати дозвіл батьків на публікацію.

Учні поділяються на групи за інтересами.

1 група учнів проводить досліди про властивості води.

2 група учнів створює малюнки та колаж про воду

3 група учнів проводить пошук прислів’їв

4 група учнів працює над питанням «Як люди запобігають забрудненню води?»

5 група учнів складає пам’ятки про збереження води.

1 тиждень

Вчитель знайомить учнів з публікацією про особливості методу проектів, з презентацією ідей проекту, проводиться мозкова атака з використанням асоціативного куща. А для визначення начальних потреб учнів заповнюється таблиця ЗХД. Відбувається поділ на групи.

2 тиждень

Учні здійснюють пошук інформації та її відбір, проведення дослідів, опитування, створення малюнків.

3 тиждень

Оформлення готових продуктів (презентації, публікації, пам’ятки, колаж). Консультації учні можуть отримати у вчителя інформатики. Відбувається попередня оцінка учнями своєї роботи в проектів (робота з контрольними списками та формами оцінювання). Підготовка до захисту.

4 тиждень Захист проектів відбувається під час заходу «Подорож країною води», на який запрошені вчителі з паралелі, наставники, учні інших класів, батьки. Проводиться само- та взаємооцінювання роботи в проекті, наприклад за формою оцінювання презентації. Вчитель контролює рівень навчальних досягнень учнів через вихідне он-лайн тестування.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Рябуха Катерина Володимирівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

СЗШ №6

Місто\село, район, область

м.Новомосковськ Дніпропетровська обл.

Контактні дані

katuwkar5 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16.03.15 по 28.03.15

Місце проведення тренінгу

СЗШ№6 Дніпропетровська обл. м.Новомосковськ

Тренери

Мартинова Ольга Вікторівна