Портфоліо Муходінової Ірини федорівни з теми: "Міжнародні відносини. Українські миротворці."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Міжнародні відносини у другій половині ХХ на початку ХХІ ст. Україна в системі міжнародних відносин.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України,"Людина і світ","Європейський вибір України",Географія.

Вік учнів, клас

16 -17 років, 11 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект передбачає самостійну творчу роботу учнів по розширенню і узагальненню знань. Щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення я і мої діти будуть використовувати таку систему оцінювання:стратегії для визначення потреб учнів, через методи- вивчення прикладів учнівських робіт учнів, графічні схеми, знаю-хочу дізнатися-дізнався,думаємо-об´єднуємося -ділимося, мозкова атака; стратегії перевірки розуміння і підтримки мета пізнання через методи – письмових щоденників, відео і фото журнали, спостереження, письмові і усні тестування; розвиток самостійності і взаємодії через методи:підказки, питання, рефлексію; стратегії перевірки розуміння і підтримки мета пізнання, через запитання, формальні інтерв´ю, проведення тестів і вікторин. При оцінюванні презентації буду враховувати мету, завдання, практичну діяльність кожного учня, наявність узагальнюючих графіків, схем, таблиць, використання інтернет ресурсів, малюнків, узагальнюючих висновків. Оцінювання буде проводитись за розробленими критеріями для кожної групи з урахуванням усіх вимог до творчої роботи,через взаємооцінювання і оцінювання вчителем,опитування , рольові ігри, при роботі з таблицями, ці інструменти оцінювання учні використовують через комп´ютер, мультимедійну дошку,влесне створені презентації, оцінювання відбувається на етапі узагальнення знань, оцінки виставляються після повного завершення роботи учнів над проектом в кінці теми.

План вивчення теми (вставити файл)

[1]План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На першому етапі, з метою встановлення навчальних цілей, - метод мозкового штурму, використовуючи як інструмент оцінювання асоціативний кущ (для створення ситуації емоційного комфорту). Впрдовж роботи над проектом застосовуються такі інструменти оцінювання: опитування, списки запитань самоконтролю, графічні схеми, тести (допомагають визначити навчальні потреби учнів, а також відслідковувати їх прогрес у навчанні, перевірити розуміння та самокерування у навчанні). Для оцінювання навчальних досягнень учнів планується виконання ними наступних видів роботи: створення власних презентацій. Учні використовують надані вчителем форми оцінювань з балами кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителям для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати та відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. На етапі рефлексії в кінці вивчення теми, знову буде використана вправа асоціативний кущ. Маркером іншого кольору можна доповнити або змінити щось у попередньому «кущі» який був зроблений на початку вивчення теми. Тоді явно видно, як нові знання, отримані в ході проекту «прирощуються»– «кущ», який росте». Окремою ланкою роботи керівника проету є систематичний перегляд робіт учнів та коментар до них з конкретними зауваженнями та пропозиціями і звичайно підсумковий тест для учнів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Діяльність вчителя: Перш ніж планувати проект, ознайомлюсь з роботами учнів і запитаю: Які навички, знання показали учні в цих роботах? Які докази? Які їх помилки я бачу? На які напрями слід звернути увагу при плануванні подальшого навчання за темою? Отримаю інформацію від учнів, використовуючи карти знань. Дам можливість кожному учневі в ході проекту працювати з індивідуальною картою знань. Використаю індивідуальні обговорення і в малих групах. За допомогою завдань на повторення або тестування, що містить завдання пропедевтичного характеру, під час показу вступної презентації вчителем застосовуються навчальні потреби кожного учня. Діяльність учнів: При вивченні теми, виконанні проектів учні будуть використовувати Інтернет при вивченні розвитку міжнародних відносин на поч.. ХХІ ст.., при дослідженні різних форм та методик обраної теми, при вивченні певних відкрить і доказів; при створенні презентацій та портфоліо, при роботі з веб-сайтом, при використанні електронних таблиць для обробки дослідження суспільної думки. Учні під час вивчення теми спілкуються через Інтернет з учителем, надсилаючи свої роботи для перевірки, складають власні тести, ведуть самоаналіз досліджень, а також консультуються щодо допущенних помилок у надісланих роботах.


[2]Презентація роботи учнів

[3]Вступна презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Муходінова

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії,історія.

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №102.

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, Дніпропетровської області.

Контактні дані

КЗШ №102

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18 - 30 березня 2013 року.

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №102.

Тренери

Н. В. Бокайчук.