Портфоліо Марченко Ольга Миколаївна з теми "Світ мій, дзеркальце, скажи: ти суцільнеє чи ні?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Світ мій дзеркальце, скажи: ти суцільнеє чи ні?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, інформатика, біологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

БУДОВА РЕЧОВИНИ

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

Навчальний проект «Світ мій дзеркальце, скажи: ти суцільнеє чи ні?», 7 клас , навчальна тема «Рух і взаємодія атомів і молекул. Залежність швидкості руху атомів і молекул від температури тіла. Дифузія. Взаємодія між молекулами» ,учні виконують різні дослідні завдання та роблять висновки, над проектом учні працюють в таких ролях: "Дослідник" "Експериментатор" « Теоретик» .

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План реалізації

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

- Сформувати уявлення про будову речовини, та основні положення молекулярно-кінетичної теорії, дослідним шляхом ознайомитися з явищами, що підтверджують існування молекул та атомів, сформувати розуміння відмінності між атомом та молекулою, сформувати навички роботи з лабораторним обладнанням, розуміння фізичних основ обміну речовин в рослин та живих організмах.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

1. До початку проекту проводиться вхідне тестування: a. Діагностика навчальних потреб учнів b. рівня їх фактичних знань учнів з теми 2. Під час проведення проекту проводиться: a. анкетування для групування учнів та розподілення ролей, b. відслідковування ходу виконання роботи, c. контроль за дотриманням вимог до блогу 3. По завершенню проекту проводиться вихідне тестування: a. Визначення самоспрямованості навчання b.Оцінювання створених учнями робіт: [ доповіді],публікації, wiki-статті

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом обговорюються питання початкових відомостей орієнтуючись на таблицю ЗХЯД Під час проведення дослідження Перед початком лабораторної роботи учні отримують від вчителя контрольний листок самооцінки блога, за яким постійно відслідковують відповідність блогу критеріям подальшого оцінювання їх роботи. Учні виконують лабораторне дослідження. Учні створюють у якості журналу ведення спостережень та дослідження блог своєї групи, де записують сформульований ними план дослідження, гіпотези, відмічають хід роботи та отримані результати, а також сформульовані висновки. Використовують блоги для ведення журналу проведення дослідження. Для забезпечення спільної роботи, для формулювання узгоджених висновків дослідження, для обговорення підготовки підсумкового звіту, розподілення обов’язків та представлення звіту, надсилання власних матеріалів учні використовують Skype. Отримавши результати експериментальної діяльності, учні знаходять в Інтернеті відповідну інформацію,що підтверджує чи спростовує висунуту гіпотезу, роблять висновки. Зберігають знайдені відомості, зображення в папці своєї групи, записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел. Під час роботи учні орієнтуються на опитувальник. Після знаходження результатів вносять в журнал виконання проекту дані, по яких вони здійснили пошук: ключові слова, кількість знайдених ресурсів, власна оцінка релевантності пошуку (шаблон відповіді надається). По завершенню роботи над дослідженням учні заповнюють форму самооцінювання власної роботи в групі та отриманих в ході роботи навичок щодо виконання досліджень. Для оформлення результатів виконання дослідів вчитель надає учням шаблон звіту. Завершується проект підготовкою звіту у вигляді публікації, доповіді та Вікі-стаття з теми "Будова речовини"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Миколаївна Марченко

Фах, навчальний предмет

Фізика

Навчальний заклад

Чернівецький ліцей №1 математичного та екномічного профілів

Місто\село, район, область

м.Чернівці

Контактні дані

вул.Штейнбарга, 2

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-23 серпня 2012 року

Місце провведення тренінгу

м. Чернівці

Тренери

Косован Василь Михайлович, Майданик Олена Геннадіївна