Портфоліо Луньової Юлії Олексіївни для учнів 7 класу з інформатики за темою: Поштове відділення "Простоквашино"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Буклет до проекту

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Назва проекту

Поштове відділення "Простоквашино"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, тема «Електронне листування» Етикет електронного листування. Правила безпечного користування електронною скринькою

Вік учнів, клас

7 клас, вік учнів 12-13 років

Стислий опис проекту

Учні вивчать види спаму, аналізують можливу шкоду від спам-розсилань та шукають відповідь на питання: як захиститися від спаму. Вхідне тестування покаже, наскільки результат майбутньої роботи буде значимим для учнів, далі для пошуку шляхів вирішення проблеми проводиться мозковий штурм, висунуті гіпотези учні перевіряють та відсіюють, результати роботи оформлюють як презентацію. Додатково до захисту презентації декілька учні готує інформаційний бюлетень з короткими висновками роботи на проекті та додатковою інформацією. За результатами проекту створюється сторінка в Вікі.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

  • Сформувати навички безпечного використання поштової скриньки, навчити знаходити причинно-наслідкові зв’язки між подіями
  • Вдосконалити навички роботи з електронними таблицями та презентаціями, навчити переконливо подавати табличну інформацію
  • Розвинути навички роботи з технологіями Web 2.0, сумісного пошуку ресурсів
  • Навчити швидко шукати та критично оцінювати інформацію, подавати її у найкращій для сприйняття формі

Опис оцінювання

Вхідне оцінювання передбачає актуалізацію опорних знань учнів, і оцінку на цьому етапі отримує вся група від вчителя. Проміжне оцінювання має за мету насамперед проконтролювати, чи вірно уявляють учні мету та хід виконання проекту. На цьому етапі учні оцінюють роботу один одного. Вихідне оцінювання повинно перш за все виявити рівень подачі та оформлення результатів дослідження, тобто оцінюється насамперед презентація. Для оцінювання використовується оціночний лист з чітко прописаними критеріями та балами.

На початку проекту: Учні заповнюють таблицю З-Х-Д (Знаемо, Хочемо дізнатися, Дізналися) у формі спільного доступу на Google:

Вхідне тестування

Впродовж роботи над проектом проводиться мозковий штурм за принципом каруселі. Групи, що беруть участь в мозковому штурмі, заповнюють документ спільного доступу:

Моніторингове оцінювання

Наприкінці роботи над проектом учні заповнюють оціночний лист роботи над презентацією результатів дослідження у проекті (документ Word):

Вихідне оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Вхідне тестування

Перед початком проекту вчитель готує такі дидактичні матеріали:

  • Форма для мозкового штурму та моніторингового оцінювання
  • Шаблон онлайн-презентації для оформлення результатів дослідження

У ході проекту усні досліджують, які загрози несе у собі спам та яким чином можна протидіяти спамерам. На початку проекту з’ясовуємо навчальні потреби учнів шляхом заповнення форми спільного доступу «ЗХД – знаємо – Хочемо знати - Дізналися». Учні знайомляться з вступною презентацією вчителя.

Для пошуку відповіді на ключове питання проводиться мозковий штурм серед трьох груп учнів методом каруселі (тобто кожна група визначає у сусідів найкращі ідеї). Таким чином проводиться формуюче оцінювання. За результатами мозкового штурму кожна група перевіряє дві свої найкращі гіпотези, підтверджуючи або спростовуючи їх, використовуючи при цьому ресурси інтернету. Результати дослідження група викладає у онлайн-презентації, шаблон якої викладений заздалегідь вчителем.

Два-три обдарованих учні в цей час готують публікацію (бюлетень або буклет), в якому викладають історію виникнення поняття «спам» та статистику з видів спаму та шкоди від нього (використовуючи матеріали інтернету). Публікація має містити діаграми, створені в електронних таблицях.

Під час захисту проекту кожна група представляє та захищає свою частину спільної презентації. Дві інші групи та вчитель в цей час заповнюють форму оцінювання презентації, розроблену вчителем в Word. Результатом роботи групи буде середнє арифметичне оцінок учнів та вчителя. Пыдсумок робои над проектом викладається на вікі-сторінці учнів: Вікі-сторінка учнів в проекті "Поштове відділення "Простоквашино"

Навчальні матеріали

Навчальна презентація вчителя

Дидактичні матеріали

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Луньова Юлія Олексіївна

Фах, навчальний предмет

Математик, вчитель математики та інформатики

Предмет: інформатика

Навчальний заклад

НВО ліцей нових інформаційних технологій

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ

Контактні дані

Телефон робочий: (05692)67420 Телефон мобільний: 0968548840

Електронна пошта:lja2010k@gmail.com

Скайп: yulialunyova1

Відомості про тренінг

  • Очний курс Intel "Навчання для майбутнього"(10 версія) для тренерів учителів 7 класів ЗНЗ, що беруть участь у Національному проекті "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери