Портфоліо Лук'яненко Юлії Володимирівни для учнів 9 класу з української літератури за темою: "Т.Шевченко - славетний син України"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Буклет

Buklet 1 Lukyanenko.jpg Buklet 2 Lukyanenko.jpg

Назва навчальної теми

Навчальний предмет

Навчальна тема

Літературний процес 40-60 років ХІХ ст.

Вік учнів, клас

9 клас, 15 – 16 років

Стислий опис проекту

У проекті досліджено поетичну творчість Т. Шевченка у різні періоди життя. Проект присвячений 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря.

План вивчення теми

План проекту

План-опис проекту

План навчання

Навчальні цілі

Знати біографію і основні віхи творчості поета. Розуміти його життєвий подвиг в умовах підневільного становища нації в першій половині ХІХ ст. Уміти розрізняти лірику й ліро-епіку, визначати жанрову групу, до якої належить твір. Виразно читати поезію, коментувати її ідейно-художній зміст. Вміти схарактеризувати внесок Т. Шевченка у скарбницю української поезії, у розвиток української літературної мови, у світовий мистецький поступ.

Опис оцінювання

На початку проекту вчитель проводить вхідне оцінювання, у формі онлайн-тесту, для того, щоб реально оцінити попередні знання учнів, та повторити пройдений матеріал. Протягом проекту вчитель спостерігає за роботою груп, надаючи необхідну допомогу (усні консультації). Також учні на протязі роботи над проектом заповнюють таблицю З-Х-Д. Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації. У групах підводяться підсумки самооцінювання. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію блогу, усного виступу. Наприкінці роботи діти проходять вихідне тестування та захищають свої проекти (он-лайн тест, оцінювання проектів)

Діяльність учнів

Під час перегляду презентації вчителя учні ознайомлюються з темою. Учитель демонструє презентацію з проблемою У ході виконання З-Х-Д схеми та після консультацій із вчителем окреслюють план своїх дій. Учні об’єднуються в групи , розподіляють ролі. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Вчитель обговорює з дітьми проблеми безпеки в інтернеті, спрямувує їх до спілкування й співпраці в інтернеті. Потім групи отримують завдання, обговорюють їх, працюють із рекомендованою літературою та матеріалами Інтернету, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх та обговорюють власні думки та результати. Завдання для груп: 1. Біографія та основні віхи творчості Шевченка. 2. Рання творчість Шевченка. 3. Національна проблематика у творчості Шевченка періоду «трьох літ». 4. Тема жіночої долі у творчості Т. Шевченка. 5. Особистісна лірика Т. Шевченка періоду арешту й заслання і після повернення з нього. 6. Проза, драматургія, малярський доробок Шевченка. 7. Шевченко та історичний поступ України. Вшанування пам’яті поета в Україні й за кордоном.

Учні планують розміщення матеріалів в блоці. Проводиться консультативна робота з учнями по їх роботі над проектом, роздача довідкових матеріалів по використанню ІКТ для роботи над своїми міні проектами. Консультування щодо створення онлайн – презентацій. Після закінчення роботи над проектом кожна група учнів захищає свою роботу , рефлексує. Відбувається самооцінювання та взаємооцінювання навчальних досягнень..

Дидактичні матеріали:

Українська література 9 клас. Автори: Авраменко О.М., Дмитренко Г.К. Видавництво: К., Грамота, 2009

Методичні матеріали:

Презентація вчителя на початку проекту

Вхідне тестування учнів до проекту

Учнівський блог

Відомості про автора

  • Прізвище, ім'я, по батькові :

Лук'яненко Юлія Володимирівна

  • Фах, навчальний предмет:

Вчитель української мови та літератури

  • Навчальний заклад:

Марганецька ЗОШ №3

  • Контактні дані:

julia2807jl@gmail.com

Відомості про тренінг

  • Місце проведення тренінгу:

Марганецька ЗОШ №2


Корисні посилання

Про Національний проект "Відкритий світ"