Портфоліо Кулика Романа Володимировича з теми "Утворення та розвиток Київської Русі."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Утворення та розвиток Київської Русі"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України,Географія,Українська література.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Утворення та розвиток Київської Русі.

Вік учнів, клас

7клас 13-14 років.

Стислий опис

Учні знайомляться з напрямами великого переселення словян,з хронологічними межами правління князів КиївськоїРусі,з термінами:"СЛОВЯНИ","АНТИ","СКЛАВИНИ", "ДЕРЖАВА","КНЯЗЬ","РУСЬ",з внутрішньою та зовнішньою політикою князів Київської Русі. [1] [2]

Повний План вивчення теми

1Союзи племен напередодні утворення Руської держави(vi-viiiст) 2Виникнення зародків державного життя.Походження назви "Русь". 3Утворення Київської Русі.Політика перших князів. 4Суспільний устрій Київської Русі у ix-x ст. [3]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

По закінченню проекту учні зможуть:

1. З’ясовувати причинно-наслідкові зв’язки між історичними подіями та історичними особами : аналізувати зміни у політичному та економічному розвитку Київської Русі у ІХ-Х ст. 2. Визначати основні складові поняття Київська Русь 3. Аналізувати історичні процеси через встановлення відповідностей між минулим та сучасним: порівнювати діяльність двох історичних осіб. 4. Відповідально мислити, що дозволить формулювати надійні вірогідні судження для окреслення та вирішення проблем: з’ясовувати позитивні та негативні риси характеру , що впливають на діяльність людини. 5. Працювати в групах. 6. Швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати:оцінювати web- ресурси та дотримуватися Закону про авторське право. 7. Спілкуватися в Інтернеті за допомогою чату

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про Київську Русь відбувається при заповненні ними таблиці З З-Х-Д. Під час заповнення свого блогу «Виникнення та розвиток Київської Русі», який ведуть учні другої групи, що працює з питанням «Віднайдіть спільне у внутрішній політиці князів Олега і Ігоря» впродовж роботи над проектом, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. При підготовці презентації учні третьої групи, яка працює з питанням «Доведіть, що реформи Ольги мали прогресивний характер» користуються Формою оцінювання комп’ютерних робіт , яка допоможе учням ефективно продемонструвати те, чому вони навчилися.

Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи.

Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким третя група, що працює з питанням «Чи можна порівняти історичних осіб за коефіцієнтом «успішності»?» має створити презентацію. Опишіть систему оцінювання, яку ви та ваші учні використовуєте для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення. Напишіть, якими методами ви будете оцінювати, інструменти для оцінювання. Інструментарій оцінювання може включати різноманітні графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, тести та контрольні роботи. Також опишіть, які учнівські роботи ви оцінюватимете, наприклад, твори і інші письмові роботи, презентації, або виступи учнів; зазначте, які інструменти оцінювання ви використовуватимете в кожному випадку. У розділі плану «Діяльність учнів та вчителя» опишіть, як здійснюється оцінювання, хто його проводить (взаємооцінювання, самооцінювання, оцінювання вчителем, батьками), як учні використовують ці інструменти оцінювання, на якому етапі роботи відбувається оцінювання, як і коли виставляються оцінки.

[4]

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Підготовка до проекту. Створити мотиваційну учительську презентацію та публікацію для батьків для того, щоб мотивувати навчальну діяльність учнів та показати батькам актуальність проектної діяльності. Роздати учням Контрольні списки учнівської презентації та вікі-статті, форму Т-діаграми, ознайомити з планом проведення учнівської конференції. Провести з учнями обговорення результатів виконання методики ЗХД та визначити, що учні хочуть дізнатися. Ознайомити учнів із ключовим, тематичними та змістовими запитаннями. Об’єднати учнів у 3 малих груп по 6 осіб, спланувати діяльність кожної групи, визначити дослідницькі завдання. Розподіляються обов’язки учнів всередині кожної групи Хід виконання проекту. Учні групи «№1» створюють опитувальник, у якому пропонується респондентам дати оцінку епохи виникнення Київської Русі та оцінку її князям За результатами опитування учні готують узагальнюючу довідку, з якою виступають на учнівській конференції. Учні групи №2, користуючись Інтернетом та друкованими джерелами підбирають аргументи, які стверджують тезу, що доба Київської русі була періодом зростання могутності і міжнародного авторитету. Учні групи №3 доводять, що реформи Ольги мали прогресивний характер.

По закінченню проекту проводиться учнівська конференція «Виникнення Київської Русі», у ході якої кожна група презентує результати своєї роботи над проектом, відповідає на запитання однокласників і здійснює стислу рефлексію своєї роботи над проектом.



==Назва проекту==Утворення та розвиток Київської Русі

Автори проекту

Вчитель історії Кулик Роман,учень7кл. Тишківський Ярослав.

Тема дослідження

"Утворення та розвиток Київської Русі."

Проблема дослідження

Які чинники зумовили утворення Київської Русі?

Гіпотеза дослідження

Київська Русь-держава чи князівство?

Мета дослідження

Разом з учнями зясувати походження назви Русь. На основі джерел порівняти внутрішню і зовнішню політику князів Київської Русі та оцінити їхню діяльність.Використовуючи історичні джерела текст та ілюстрації описати господарське і повсякденне життя різних станів населення і суспільний устрій Київської Русі. Вияснити значення термінів: ,, словяни,, , ,,анти,, , ,,склавини ,, , ,,держава ,, , ,, князь ,, .

Результати дослідження

Дослідження теми "Утворення та розвиток Київської Русі", створення учнівських презинтацій.

Висновки

1 вияснили причини утворення Руської держави. 2 пояснюють поняття і терміни. 3 порівнюють внутрішню і зовнішню політику князів. 4 наводять приклади зростання могутності та міжнародного авторитету Київської Русі.

Корисні ресурси

uk.wikipedia.org›wiki/Київська_Русь kyivskaruss.com.ua kievrus.com.ua litopys.org.ua

Відомості про автора

==Ім'я, прізвище==Роман Кулик


==Фах, навчальний предмет==вчитель,історія


== Навчальний заклад==ЗОШ №2 I-III СТ.


==Місто\село, район, область==БОЛЕХІВ

Контактні дані

KylukRoman@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З I 06 по 15 06 2012

Місце проведення тренінгу

ЗОШ № 2 I-III ст. М.Болехів.

==Тренери==Гарасим Оксана Миронівна.