Портфоліо Крячун Тетяни Іванівни для учнів 7 класу з історії по темі "Перші київські князі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Київська Русь за князювання Ольги та Святослава

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – історія України, 7 клас. Тема № 1 «Виникнення та розвиток Київської Русі» (5 год.) Під час роботи над проектом будуть задіяні навчальні предмети: - Українська література – теми «Історичне минуле нашого народу» - Зарубіжна література - теми «Героїчні пісні й балади у світовій літературі»

Навчальна тема

Проект «Київська Русь за часів князювання Ольги і Світослава» для учнів 7 класу з курсу історія України, розділ № 1 «Виникнення та розвиток Київської Русі», теми «Походження назви «Русь». Князювання Аскольда. Правління Олега. Князь Ігор. Княгиня Ольга, її реформи. Прихід Святослава до влади».

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років

Стислий опис проекту

Проект для7класу з історії України тема №1 урок 4. Під час роботи над проектом « Київська Русь за князювання Ольги та Святослава» учні опрацюють навчальний матеріал, який стосується князів Київської Русі в розрізі зазначеної теми , надають власну оцінку діяльності князюванню Ольги та Святослава. Аналізують діяльність княгині Ольги та Святослава, розкривають суть і значення реформ княгині Ольги. Учні об’єднуються у 2групи: 1 – княгиня Ольга; 2 – князь Святослав,збирають джерела інформації, готують презентацію. Завершення проекту буде представлено на уроці – історична подорож.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

По закінченню проекту учні зможуть: 1. Аналізувати діяльність княгині Ольги та Святослава; 2. Розкривати суть і значення реформ княгині Ольги; 3. Давати характеристику історичним діячам; 4. Працювати з історичними картами; 5. Працювати в групах. 6. Швидко та ефективно шукати інформацію в Інтернеті

Опис оцінювання

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про княгиню Ольгу та Святослава відбувається при заповненні ними таблиці З З-Х-Д.

Вчитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Контрольний список процесу дослідження, за яким перша і друга група, що працює з своїми питаннями «Княгиня Ольга і князь Святослав»?» створюють свою презентацію. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Вчитель використовує Контрольний список процесу дослідження також і для підсумкового оцінювання, організувавши взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Вчитель оцінює учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання – Чи потрібно людям ,що живуть в 21ст.знати події тисячолітньої давнини?

Діяльність учнів та вчителя

Вчитель проводить дискусію з учнями чи потрібно людям які живуть в 21ст.зати події тисячолітньої давнини Знайомить учнів з презентацією Проекту «Київська Русь за часів князювання Ольги та Святослава ». Учні заповнюють таблицю З-Х-Д для того, щоб і оцінити свої знання, усвідомлюють перспективу отримання нових знань, а потім проаналізували результати тих знань, які отримали.

Ознайомившись з ключовим, тематичними та змістовими питаннями проекту і завданнями , учні прописують план дій для роботи над проектом, обговорюють його в групах, консультуються з учителем, розподіляють ролі, користуються Контрольним списком планування проекту. При виконанні завдань кожній групі необхідно буде проаналізувати інформацію та аргументувати певні висновки та твердження, тому вчитель знайомить учнів з Формою оцінювання вміння аргументувати та Формою оцінювання вміння аналізувати . Це дасть можливість протягом усієї роботи над проектом учням проводити самооцінку своєї діяльності.

Перша група працює з питанням «Який вклад у розвиток історії Київської Русі внесли Святослав і Ольга?»

Учням потрібно визначити 5 позитивних та 5 негативних рис діяльності Святослава та Ольги, які вплинули на розвиток історії Київської Русі.

Друга група працює з питанням «Чи можна назвати Ольгу реформаторкою ,а Святослава князем-завойовником»?» Учні називають 5 позитивних і 5 негативних рис княгині Ольги ,як реформаторки, Святослава ,як князя-завойовника. Третя група працює з питанням «Що було б,якщо б не було князів Ольги та Святослава»?» Учні називають 5 позитивних та 5 негативних напрямів діяльності Ольги та Святослава.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Крячун Тетяна Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Жданівська ЗОШ І-ІІІ ст

Місто\село, район, область

с.Жданівка, Магдалинівський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

kryachunt55@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29.10 – 11.11.2012р.

Місце проведення тренінгу

Магдалинівська ЗОШ I-III ст

Тренери

Волошановська Наталія Дмитрівна