Портфоліо Желтухи Тетяни для учнів 9 класу з математики за темою "Депозити: актуально чи ні?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Депозити: актуально чи ні?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, економіка, інформатика

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 9 класів. Під час вивчення розділу "Елементи прикладної математики" учні навчились розрізняти обчислення простого відсотку від складного, а даний навчальний проект допоможе їм зрозуміти відмінності застосування зазначених формул в реальному житті. Проект направлений на поглиблення знань учнів з даної теми, показує взаємозв'язок теорії та реального світу. Проект вчить застосовувати знання, отримані на уроках математики, при розв’язання економічних задач. Дозволяє зрозуміти деякі економічні процеси, розвиває самостійність та активність. Для роботи над проектом учні об’єднуються в 4 групи: «Економісти теоретики», «Економісти Приватбанку», «Економісти Промінвестбанку», «Економісти Укрсіббанку». Перед кожною групою були поставлені різні завдання.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями тематичних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про банківські установи та депозити. Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Вони використовують питання-підказки, розв’язують тестові завдання, розрахункові та якісні задачі, здійснюють пошук інформації, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється самостійна робота – тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Пропоную для ознайомлення буклет про метод проектів:

350pt.jpeg Ghj1.jpeg

та вчительську презентацію

На першому етапі роботи проходять коротеньке тестування, яке дозволяє зрозуміти рівень сформованості у учнів вмінь та навичок обчислювати відсотки. За інтересами та із врахуванням результатів тестування учні об’єднуються у 4 групи : «Економісти теоретики», «Економісти Приватбанку», «Економісти Промінвестбанку», «Економісти Укрсіббанку». Також учні визначаються з розподілом "ролей" у групі та визначають завдання, які перед ними поставлені. Вчитель, в свою чергу, за допомогою питань-натяків, направляє їх діяльність та допомагає поставити запитання у разі виникнення труднощів. «Економістам теоретикам» необхідно з’ясувати, що називається депозитним вкладом і які види вкладів бувають. «Економістам Приватбанку», «Економістам Промінвестбанку», «Економістам Укрсіббанку» необхідно з’ясувати, які депозитні вклади банк пропонує населенню та їх особливості, відвідавши офіційні сайти банків, проаналізувати спектр послуг, які надаються банком. Проаналізувавши отриману інформацію учні визначаються, як за допомогою таблиць та зрозумілих прикладів показати різноманіття вкладів банку. У разі потреби вчитель, який систематично контролює процес роботи над проектом, допомагає скласти відповідні форми таблиць. Завдання учнів на цьому етапі їх заповнити та зробити висновки. Наприкінці роботи над проектом учням необхідно представити отримані результати у вигляді мультимедійної презентації. В кожній групи обирається доповідач, який і презентує отримані результати на щорічній учнівській конференції. Оскільки, всі чотири групи працюють над одним проектом, то доцільніше створити загальну мультимедійну презентацію, використавши гіперпосилання на презентацію результатів кожної групи. По закінченню роботи учні презентують свій проект у вигляді презентації та блогу: http://tvzh7.blogspot.com/.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Желтуха Тетяна Валентинівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Криворізький Жовтневий ліцей Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

e-mail: tvzh75@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18.11.2013-29.11.2013

Місце проведення тренінгу

Криворізький Жовтневий ліцей Криворізької міської ради Дніпропетровської області

Тренери

Пєтухова Світлана Іванівна