Портфоліо 'Микола Васильович Гоголь - людина світу.'

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Микола Васильович Гоголь – людина світу

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, інформатика,історія України.

Вік учнів, клас

6 клас 11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У проекті приймають участь учні 6 класу. Головною метою проекту є створення мультимедійної презентації на відповідну тему та літературний альманах. Завданням для учасників є пошук джерел інформації про життєвий і творчий шлях письменника в Україні, Росії, Італії; збір аудіо - та відеоматеріалів про втілення творів письменника та їх образів в різних видах мистецтва:художніх фільмах,мюзіклах,творах скульптури і архітектури,в музичних творах. Учні обробляють дані,класифікують їх,аналізують,роблять висновок,оформляють матеріали.Проект завершуеться екскурсіє на Полтавщину гоголівськими місцями.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи переглядають презентацію вчителя, діти заповнюють опитувальник, що дозволить визначити навчальні потреби, працюють з організаційною діаграмою щодо існуючих стереотипів та упереджень. Учні об’єднуються у групи за тематикою (за бажанням). Об’єднаним у групи учням пропонується використання методу Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося, це дасть змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту. Оцінювання роботи учнів провести за розробленими формами та критеріями, а саме: - опитування учнів; - на основі спостереження за їх роботою; - тестування; - оцінювання презентації, публікації та вікі-сторінки.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Передпочатком роботи над проектом вчитель знайомить батьків з методом проекту,його перевагами і можливостями,відмінностями від традиційного навчання.Учитель презентує власний проект.Пропонує для ознайомлення і оцінювання інтернет-ресурси,на яких розміщено приклади проектів учнів інших класів,іхрефлексія.Проводяться батьківські збори з метою надання дозволу на участь дітей в проекті. Проводиться анкетування-опитування на укроці – зясовуеться рівень обізнаності учнів з даноітеми.На роботу над проектом відводиться три тижні.Частиру роботи учні виконують в позаурочний час,вдома,розподіливши обов’язки в групах,мікрогрупах свої обов’язки ..

1 тиждень

1 урок Оголошується тема проекту,проводиться мозкова атака,збір дозволів від батьків,показ учительської презентації,демонстрація.Збір дозволів батьків,роздача буклетів для батьків.В позаурочний час учитель збирає і аналізує анкети учнів. Упорядковуються групи за обраними уподобаннями:біографи,історки; літературознавці,мистецтвознавці; дизайнери.

2 урок Вчитель оголошує 3 основні тематичні питання,кількість груп,хто входить до кожної групи і пропнуе завдання (тематичні питання,змістовні питання),дає адресу блогу для консультування;пропонується учням упорядкувати план роботи учнів та індивідуальні план

2 тиждень

3 урок Розподілили ролі,упорядкували свої плани.Учитель перевіряє план роботи групи та індивідуальні плани,корегує їх.Пояснюетему,яка йде за планом.Після уроків при необхідності проводить консультацію. (позаурочна робота:збір,аналіз учнями інформації:читають текст,добирають твори різних видів мистецтва) Між 3-4 уроками учитель проводить консультацію учнів,проводячи хвилинки-консультацц;онлайнове консультування,через спеціально створений блог.Учні виконують роботу по індивідуальному і груповому плану,аналізують,узагальнюють.

4 урок Вчитель роздає критерії оцінювання і обговорення форм звітності та ознайомлює з критеріями оцінюванняРоблять публікацію,презентацію,вікі- сторінку проекту

3тиждень

5 урок учні упорядковують матеріали,створюють презентаційні матеріали по групам: одна група-створює публікацію; друга вікі статтю,третя-презинтацію. Заповнюють картки самооцінювання

6 урок На останньому уроці учні демонструють отримані результати своїх досліджень,здійснюють оцінку своїх однокласників(за розробленими формами) та самооцінку своєї участі у дослідженнях (за формами для оцінювання робіт для співробітництва

Учні оцінюють набуті знання та вміння,здійснюють рефлексію.Учні проходять тест-контроль учителя для оцінки набутих знань. Вчитель розміщує результати роботи над проектом,фото звіт на сайті школи.В кінці навчального року учні здійснюють екскурсію гоголівськими місцями по Полтавщині.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Погоріла Наталія Анатоліівна

Фах, навчальний предмет

учитель німецької мови та світової літератури

Навчальний заклад

Коритньо-Забузька ЗШ І-ІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Коритно-Забузьке,Вільшанського р-ну Кіровоградської обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19-26 лютого 2013 р

Місце проведення тренінгу

КОІППО ім. Сухомлинського

Тренери

Буртовий Сергій Вікторович