Навчальний проект:"Світ казковий, світ прекрасний..."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Світ казковий, світ прекрасний...

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Літературне читання, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

2 клас, 7-8 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 2 класу. Тема: Українські народні казки. Мета проекту: Ознайомити учнів з українськими народними казками. Тема є актуальною насамперед тому, що казка завжди повчає та виховує у дитини добрі якості. В ході проекту діти поділяться на дві групи і будуть проводити навчальне дослідження з метою виявлення головного в казці, а саме - героїв чи їх вчинків. Тим самим зроблять для себе висновки, що казка добру вчить. Продуктом діяльності учнів стане учнівська презентація Світ казковий, світ прекрасний.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання відбувається впродовж усього проекту. На початковому етапі проводиться оцінювання навчальних потреб учнів. Воно відбувається за допомогою методу – Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався, до якого дібрано інструмент - Таблиця З-Х-Д, записана на дошці. Також на початковому етапі оцінюється спонукання учнів до самоспрямування та співпраці. Методом такого оцінювання було обрано - Спостереження груп, а інструментом - Питання. Протягом роботи над проектом проводиться відслідковування прогресу в навчанні учнів. За допомогою методу - Файл статистики роботи учнів, до якого дібрано такий інструмент - Форма. Перевірка розуміння учнями особливостей власного мислення та спонукання їх до самопізнання оцінюється також впродовж роботи над проектом за допомогою методу - Вікторина, інструментом якого є - Рекомендовані питання для вікторини. Визначення рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок оцінюється наприкінці роботи над проектом методом – Мережеве опитування з інструментом – Опитувальник. Оцінювання відомостей з веб-сайтів, які використовують учні в проекті здійснюється згідно форми для оцінки веб-сайтів.

Діяльність учнів та вчителя

На початковому етапі роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів 2-го класу із стартом проекту "Світ казковий, світ прекрасний...". На уроці літературного читання. Для більш повного представлення розуміння ролі певного проекта та мети його проведення вчитель роздає учням буклет. Також цей буклет наочно та інформативно знайомить батьків з методом проектів, розповідаючи про його переваги, про результати використання проектів для учнів та які відомості учні отримають по закінченню проекту. На першому тижні вчитель також знайомить учнів з авторськими правами, після чого вони складають список посилань на відповідні ресурси. Метою цього проекту є узагальнення та розширення знань учнів про здоров'я . Гіпотеза проекту - "Казка – вигадка , всяк знає ,Але казка – дивина .Все в ній вміє говорити І у казці -правда є.". З метою реалізації навчальних цілей учні будуть поділені на 2 групи: Група "Чарівники" та Група "Реалітси". Група "Чарівники" будуть досліджувати в проекті :- всі українські чотири казки ;- будуть записувати , тільки вчинки героїв ;- будуть розподіляти вчинки , погані окремо , добрі окремо. Група «Реалісти» будуть досліджувати в проекті :- всі чотири українські казки ; - будуть записувати тільки героїв ;- будуть розподіляти героїв на добрих і поганих. Висновком до проекту є те, що після проведення нами навчального дослідження, було виявлено, що дітки дуже полюбляють читати українські казки. Найголовнішим є те, що воно навчають дітей бути добрими, вічливіми, слухатися дорослих, допомагати друзям та інше. Після завершення проекту діти роблять висновок, що треба прислуховуватися до добрих героів казок.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дергак Ольга

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

ПНПУ імені К.Д. Ушинського

Місто\село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

dergakolya1994@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього", Початкове навчання, 4 курс (2 семестр, 2015 року)

Дати проведення тренінгу

01.02.16 - 06.05.16

Місце проведення тренінгу

вул. Старопортофранківська, 71

Тренери

Боднар Лілія Василівна